Dzisiaj jest 26.04.2024 22:28

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06.02.2012 20:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 06.02.2012 19:42
Posty: 2
Pochwały: 0
Witam,
bardzo proszę o pomoc, bo jestem już dosyć zdesperowany.
Najpierw walczyłem z mszycami i jeszcze do końca nie udało mi się ich pozbyć, a teraz jakieś potworne malutkie, ledwie widoczne robaczki obległy liście większości moich roślin. Chciałem zrobić zdjęcie, ale są zbyt małe i nic na zdjęciu nie widać. Są barwy szaro-czarnej - wydaje się, że składają się z 3 segmentów. Siedzą na liściach, które (prawdopodobnie z tego powodu) brązowieją i usychają.

Podejrzewam, że mogą to być wciornastki.

Czytałem, że najlepiej pomaga Confidor 200 SL. Moje pytanie - czy tego można użyć w domu? I czy wystarczy podlać żeby się tego pozbyć? Czy trzeba pryskać?

Błagam o odpowiedź.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.02.2012 21:36 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 09.11.2011 15:00
Posty: 40
Pochwały: 0
Witaj Harry - Te małe owady o których piszesz, to rzeczywiście mogą być wciornastki. Są to owady o wydłużonym ciele i strzępiastych skrzydłach często pojawiają się w bardzo suchych pomieszczeniach. Odżywiają się tkankami roślin i wytwarzają charakterystyczny srebrzysty nalot na łodygach, liściach i kwiatach. Zwykle występują w dużej liczbie i często można zobaczyć jak skaczą wokół rośliny. Na ich atak podatnych jest wiele roślin. Jeśli nie masz ich jeszcze dużo, możesz zastosować niechemiczne metody zwalczania wciornastków, a mianowicie musisz upewnić się, czy rośliny są dostatecznie podlewane i zwiększyć wilgotność, bo wciornastki nie lubią mokrej ziemi i dużej wilgotności. Zaś środki chemiczne na te robale musisz zdobyć w dobrym sklepie ogrodniczym, i zapytać się o fachową poradę... Życzę powodzenia!!! NARKA ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.02.2012 16:56 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 24.05.2010 14:51
Posty: 16
Pochwały: 0
Małe sprostowania - wciornastek nie wytwarza nalotu.To srebrzyste odbarwienie powstaje na skutek żerowania wciornastka. Jest owadem, który szybko się odwadnia, bardzo często występuje w szklarniach, gdzie wilgotność powietrza jest wysoka i dlatego nie należy zraszać roślin. Zwalczanie wciornastków jest szalenie trudne i jego skuteczność zależy od stwierdzenia jaki gatunek wciornastka występuje na roślinie. Związane jest to z biologią poszczególnych gatunków. Ciężko Ci będzie w warunkach domowych skutecznie walczyć z tym szkodnikiem. Postaraj się kupić w sklepie ogrodniczym małe niebieskie tablice lepowe. Ustawić je należy w pobliżu doniczek. Skuteczność tablic lepowych można jeszcze zwiększyć ustawiając pojemniczki z olejkiem eterycznym np.pomarańczowym, lawendowym lub np. sosnowym. Życzę Ci sukcesów w walce z tym szkodnikiem. Pozdrawiam serdecznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.02.2012 00:24 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 06.02.2012 19:42
Posty: 2
Pochwały: 0
Bardzo dziękuję za porady.
Jedna roślinka już poszła na stracenie, ale na pozostałych jeszcze nie ma ich zbyt wiele (po 1-2 na liściu), więc może uda się coś poradzić. Jak tylko znajdę czas to udam się do sklepu.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl