Dzisiaj jest 19.04.2024 09:21

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11.09.2009 18:23 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 11.09.2009 18:13
Posty: 3
Pochwały: 0
Jestem tu nowa...Trochę Was wcześniej poczytałam ale nie znalazłam tematu na temat przesadzania, który mnie bardzo teraz interesuje....
Mam dużą palmę, która potrzebuje natychmiastowego przesadzania. Nigdy tego nie robiłam, tzn. - kwiaty przesadzałam ale nigdy nie przesadzałam palmy. I tu moja prośba. Mam już donicę, podstawkę na kółkach, świeżą ziemię itp. Słyszałam, że palma ma delikatne korzenie i trzeba bardzo uważać aby nie uszkodzić tych dolnych korzonków. A ja właśnie chciałabym trochę tych korzeni usunąć...Czy nie zrobię palmie krzywdy w ten sposób? Podpowiedzcie proszę jak mam to sprawnie zrobić i aby palma w przyszłości cieszyła oczy swoim pięknym widokiem....
Takie samo pytanie zadałam na innym forum poświęconym kwiatom i ich pielęgnacjom...Niestety zostałam potraktowana jak intruz :cry:
W kółku wzajemnej adoracji nie ma miejsca dla nowych...
Mam nadzieję, że tutaj znajdę zrozumienie i praktyczne wskazówki oraz rady....


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.09.2009 18:41 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.08.2009 18:29
Posty: 270
Pochwały: 0
Mini 61 , nie napisałaś co to za palma .Jeśli masz PALMĘ BICZOWATĄ , to przesadzasz jedynie wtedy , gdy bryła korzeniowa nie mieści się w doniczce.Z moich źródeł nie wynika nic o uszkodzeniach korzeni , może nie są aż tak wrażliwe jak niektórzy sugerują . Pozdrawiam i życzę przyjemności w hodowli kwiatów .Sama dzisiaj przesadzałam SKRZYDŁOKWIAT :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.09.2009 19:13 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 11.09.2009 18:13
Posty: 3
Pochwały: 0
Rzeczywiście, nie napisałam ale to z pośpiechu :oops:
Mam palmę królewską, inaczej daktylowiec kanaryjski. Ma około 2 m wysokości razem z donicą. Ostatnio żółkną jej końcówki i straciła kolor...jest coprawda zielona ale ta zieleń nie jest soczysta tylko taka blada, nijaka....dlatego pomyślałam o przesadzaniu...Poradźcie, dobrzy ludzie bo mi palma w oczch ginie a ja dostaję palmy na punkcie palmy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.09.2009 19:11 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 20.02.2009 18:07
Posty: 108
Pochwały: 0
Witaj mini61 również posiadam taką palmę, nigdy jakoś specjalnie jej nie traktowałam przy przesadzaniu i problemu z nią nie miałam.Bryłę korzeniową przeważnie rozplątuje a część korzeni usuwam. Wiem tylko że jak roślina jest już duża to się jej nie przesadza tylko usuwa wierzchnią warstwę ziemi i dosypuje świeżą.Nie jest to fachowa rada ponieważ na ten temat nigdzie nie czytałam, ale mojej palmie to nie zaszkodziło obecnie sięga już prawie sufitu i zajmuje znaczną część pokoju.


Pozdrawiam Basia.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.09.2009 15:47 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.08.2009 18:29
Posty: 270
Pochwały: 0
Witaj Mini 61 , odpowiem na Twoje pytania , palmę te raczej się nie przesadza, powinna rosnąć w jednej donicy, głębokiej , przeznaczonej do uprawy palm , jeśli chodzi o brązowienie liści to ma za mało wody . Palma tego gatunku powinna być podlewana systematycznie, od wiosny do jesieni zasilać co tydzień , a zimą co 3-4 tyg. nawozem dla roślin doniczkowych.Moje źródła tak radzą jeśli chodzi o uprawę palmy.Życzę powodzenia.Pozdrawiam.hosta :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.09.2009 19:43 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 11.09.2009 18:13
Posty: 3
Pochwały: 0
No więc dziewczynki, przesadziłam palmę :D Trochę powycinałam jej żółte liście. Wygląda teraz ładnie i mam nadzieję, że za bardzo tego nie odchoruje. Chciałam wkleić zdjęcie ale mi wyskakuje błąd. Muszę pogłówkować jak to zrobić. Pochwalę się. Może w sobotę lub w niedzielę...będę miała więcej czasu.
Ściskam Was serdrcznie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.09.2009 11:22 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.08.2009 18:29
Posty: 270
Pochwały: 0
Brawo ! , ze się odważyłaś przesadzić tę palmę , niech sobie rośnie dla uciechy Twoich oczu.Czekam na zdjęcie .Pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl