Dzisiaj jest 20.04.2024 05:23

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03.02.2010 13:26 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.07.2009 19:28
Posty: 4
Pochwały: 0
Od niecałego roku jestem posiadaczka Kliwii latem mi zakwitła a w listopadzie wypuściła odnóżkę.
Bardzo mnie to cieszyło aż parę dni temu zaobserwowałam że liście Kliwii zaczynają żółknąć.
Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy coś jest nie tak z kwiatem i dlaczego się tak dzieje.
Dodam jeszcze że nie wiem nawet jak często można wycierać liście z kurzu.Za każdą rade będę wdzięczna pozdrawiam
Załącznik:
100_4138 [50%] [50%].JPG [108.65 KiB]
Pobrany 604 razy


Załączniki:
100_4135 [50%] [50%].JPG [91.01 KiB]
Pobrany 600 razy
Komentarz: zd2
100_4136 [50%] [50%].JPG [101.76 KiB]
Pobrany 600 razy
100_4137 [50%] [50%].JPG [83.82 KiB]
Pobrany 603 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2010 13:46 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.04.2009 07:43
Posty: 661
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 0
Wydaje mi się, że problem tkwi w podłożu, tragiczna ziemia, stara, przesadź koniecznie do nowej, większa doniczka również może być. Dodatkowo w okresie zimowym, spoczynku roślin, unikamy miejsc przy kaloryferze. Czasem jest to problem, bo kliwia nie lubi przestawiania i obracania. Do tego jeszcze ten kurz na niej, strasznie gruba warstwa. Ja robię swoim prysznic w letniej wodzie lub wycieram miękką gąbeczką aby roślinka mogła swobodnie oddychać.

_________________
Flora i Fauna to nasza przyszłość. Bez niej człowiek nie będzie istniał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2010 14:44 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 03.02.2010 13:58
Posty: 1
Pochwały: 0
Po prostu roślina potrzebuje spoczynku (niższej temperatury) tez mam kliwie której nie przezimowałem i zrzuciła wszystkie liście była przez kilka miesięcy gola, przesadziłem ja do nowej ziemi i odrazu zaczęła puszczać nowe listki i dodam tez ze bez odpowiedniego spoczynku kliwia może nie zakwitnąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2010 18:55 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.07.2009 19:28
Posty: 4
Pochwały: 0
Dziękuje bardzo za rady i jeszcze jedno pytanie czy teraz mogę przesadzić kilwie czy czekać do wiosny i czy ten odrost młodej kilwi rozsadzić a jeśli tak to jak to zrobić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03.02.2010 19:44 

Pochwały: 0
Mam też kliwię z odrostki,teraz jest już duża i sama ma odnóżki- ja po prostu delikatnie odciełam ,,młodego" od mamusi i zaraz wsadziłam do ziemi (powinien mieć malutki korzonek),kilka dni spoczynku i zaczął rosnąć. Ja liści kliwii i innych kwiatów wycieram pachnącą ściereczką do roślinek (można kupić w marketach carrfur,kwiaciarniach około 1.50zł) - starcza na bardzo duży kwiat,liście potem są błyszczące i nie łapią tak szybko kurzu.


Na górę
  
 
Post: 04.02.2010 09:02 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.04.2009 07:43
Posty: 661
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 0
sylwia304 pisze:
Dziękuje bardzo za rady i jeszcze jedno pytanie czy teraz mogę przesadzić kilwie czy czekać do wiosny i czy ten odrost młodej kilwi rozsadzić a jeśli tak to jak to zrobić.


Jak najbardziej można ze względu na tą ziemię w której teraz jest roślinka. Do wiosny już bliżej jak dalej więc nie ma na co czekać ;). Jeśli chodzi o tą małą kliwię to możesz kupić większą doniczkę i posadzić dwa w jednej, jeśli nie chcesz to możesz oddzielnie :).
Ah i jeszcze jedno, co do tych żółtych i ususzonych liści, usuwaj je dopiero gdy u nasady kwiatu będzie liść również żółty, wtedy delikatnie pokołysz w lewo i w prawo i sam wyjdzie.

_________________
Flora i Fauna to nasza przyszłość. Bez niej człowiek nie będzie istniał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl