Dzisiaj jest 19.04.2024 22:45

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13.04.2012 20:22 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 13.04.2012 20:07
Posty: 1
Pochwały: 0
Dzień dobry ostatnio kupiłam storczyka Phalaenopsis. Po powrocie do domu zauważyłam dziwną plamkę na liściu, zastanawiam się co to może być. Przeczytałam już różne fora na ten temat ale dalej nie jestem pewna czy to grzyb, czy może zwykłe wgniecenie proszę o pomoc. Sama zaczynam moją przygodę ze storczykami. Załączam zdjęcie liścia
Obrazek
Mam jeszcze problem z drugim storczykiem dendrobium nobile. Dostałam go w gratisie i też zauważyłam coś niepokojącego. Nie mam pojęcia co to jest. Mam nadzieje że da się go jeszcze uratować. Proszę pomóżcie
Obrazek
Obrazek
Jest trochę niewyraźne ale tam mniej więcej widać brązową plamkę.
Obrazek
A tu tak jakby pseudo bulwa schła.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.04.2012 18:13 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 30.01.2012 13:00
Posty: 10
Pochwały: 0
Witaj,
Zdjęcia twoich storczyków faktycznie są bardzo słabo widoczne. Wydaje mi się, czy liść na pierwszym zdjęciu poza plamką ma jeszcze z boku ciemno-brązowe wybarwienie? Czy może jest to wada zdjęcia?
Napisz coś więcej o swoim storczyku. Czy inne liście są ładnie i równomiernie wybarwione? Czy są jędrne czy może miękkie i pomarszczone?
Problemy ze storczykami w dużej mierze zależą od podłoża. Gdy są przelewane często pojawiają się przebarwienia na liściach. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ zalane korzenie mogą zniszczyć całą roślinkę. Chociaż w Twoim przypadku wydaje mi się, że nie w tym miejscu leży problem.
Przyjrzyj się dokładnie swojej roślince. Jeśli wygląda ona podejrzanie, opisz dokładniej. Jeśli problem jest tylko w tej jednej plamce, to wydaje mi się, że może to wynikać jakiegoś uszkodzenia mechanicznego.
Pozdrawiam

_________________
Amelie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl