Dzisiaj jest 28.03.2024 09:33

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 27.10.2014 22:59 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.08.2012 16:53
Posty: 1617
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 12
Tak jak już pisałam powyżej nie zajmuj się nim na okrągło daj mu czas, nie przejmuj się tym że falek zrzucił kwiaty wszystkie rośliny w końcu przekwitają ale nie obcinaj łodygi póki nie zrzuci wszystkich kwiatów. Potem oczywiście możesz przyciąć łodygę np. w połowie pozostawiając minimum 3 węzły możesz więcej wtedy tniesz sterylnym narzędziem nad węzłem w ten sposób może jeszcze zakwitnąć chodź oczywiście wcale tak stać się nie musi. Co do przesadzania nie koniecznie trzeba, możesz zrobić foto samych korzeni przez doniczkę wtedy powiem Ci czy to konieczne, ogólnie ujmując falki lubią ciasne doniczki a jeśli jakieś korzenie wychodzą górą, nie trzeba się tym martwić to tzw. korzenie powietrzne które pobierają wilgoć z powietrza, ale twój falek jest tak często podlewany że ma wilgoci pod dostatkiem, oczywiście nadmiar wody może również spowodować gnicie korzeni także z wodą raczej oszczędnie.
:hug4:

_________________
Pozdrawiam, Ola

"Nie bójmy się eksperymentowania" Piotr Piesik

Zieloni współlokatorzy
Ogródek IsKiErKi
Podział dendrobium - krok po kroku
Nadwyżki IsKrY


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.10.2014 08:25 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 09.10.2014 08:29
Posty: 5
Pochwały: 0
Witam,mozliwe,ze mam przyczyne odpadniecia kwiatow..dziś się przyjzalam i zauwazylam na ostatnim..welne :/ i zdjelam robaka- welnowca :/ spryskałam kwiatka woda z octem i nie wiem co robic dalej:/ w podlozu zauwazylam jak popelzal sobie jakiś maciupci robaczek cos jak mszyca. Ja to się mam,co mam robic???


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.10.2014 09:45 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
O wełnowcach możesz poczytać w naszym poradniku:
http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogr ... id621.html
Przede wszystkim odizoluj storczyka od innych roślin!

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.10.2014 17:08 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.08.2012 16:53
Posty: 1617
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 12
Zgadzam się z Elą natychmiast odizoluj roślinę, gdyż wełnowce chętnie przenoszą się na sąsiednie rośliny.
Bezpieczną domową metodą jest wyjęcie storczyka z doniczki, następnie polewamy roślinę roztworem Ludwika i pozostawiamy na kilka minut. Płyn do naczyń ma podobne działanie jak preparaty olejowe. Po kilku minutach dokładnie spłukujemy prysznicem płyn, pamiętając aby umyty był każdy zakamarek w którym są wełnowce. Następnie z powrotem sadzimy roślinę do wyparzonej doniczki najlepiej w nowe podłoże. W razie konieczności zabieg można powtórzyć. Jest to sposób sprawdzony, skuteczny i nietoksyczny. Odstawiamy ją w miejsce odseparowane od innych roślin.

_________________
Pozdrawiam, Ola

"Nie bójmy się eksperymentowania" Piotr Piesik

Zieloni współlokatorzy
Ogródek IsKiErKi
Podział dendrobium - krok po kroku
Nadwyżki IsKrY


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl