Dzisiaj jest 16.04.2024 10:42

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03.12.2013 22:58 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 02.07.2009 11:21
Posty: 478
Pochwały: 0
Jak wyglądają?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.12.2013 23:10 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.04.2013 11:21
Posty: 150
Pochwały: 2
są bardzo malusie ledwo je widać...są brązowe albo bordowe...
jak dokładnie wyglądają nie mogę określić ze względu na ich wielkość...Ale wygląda jak pajączek...jest wielkości ziarnka piasku... Czy to przędziorki?

_________________
Pozdrawiam, Sylwia.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.12.2013 14:09 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.04.2013 11:21
Posty: 150
Pochwały: 2
:( Mój storczyk właśnie pada...lada dzień nic z niego nie będzie...jego liściasta czuprynka już się rusza pewnie cała odpadnie...nie wiem co mam robić...czy zostawić go czy wywalić... Podpowiedzcie mi...:(


Załączniki:
CAM00693.jpg
CAM00693.jpg [ 97.18 KiB | Przeglądany 565 razy ]

_________________
Pozdrawiam, Sylwia.
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.12.2013 17:25 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 27.03.2013 12:25
Posty: 238
Pochwały: 2
Po 1: napisałaś, że martwisz się o stożek wzrostu, a na zdjęciu kółkiem zaznaczyłaś raczej podstawę, czyli to co jest dokładnie w drugą stronę od stożka wzrostu. Dopóki nie będziemy posługiwać się tymi samymi określeniami to na pewno nie dojdziemy do żadnych przydatnych wniosków.
Po 2: czy Ty go w końcu przesadziłaś?
Po 3: jeśli zauważyłaś jakieś szkodniki to koniecznie odizoluj roślinę od innych.
Po 4: ja bym nie wywalała, bo by mi było szkoda. Zawsze można próbować odratować.

_________________
Pozdrawiam, Kinga

Mój nick w serwisie - kinkonga

Zapraszam do moich wątków:
Zielony inwentarz kinkongi
Eksperyment - keiki

Borówkowe pole rośnie wokół mnie.. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.12.2013 21:16 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.04.2013 11:21
Posty: 150
Pochwały: 2
Przepraszam za pomyłkę. Tak przesadziłam go. Połowa korzeni była zgniła. Już dawno jest odseparowany od innych roślin. Wczoraj odpadły mu te trzy liście. Odcięłam tą czarną plamę na podstawie (o ile się nie mylę), przemyłam liście mieszanką wody ze spirytusem salicylowym, wsadziłam je w ukorzeniacz i wsadziłam do nowej doniczki. Wstawiłam na 10 min do wody z nawozem. Nie znam się może...ale nadzieja to matka głupich...Nie miałam odwagi wyrzucić tych liści...A korzenie niestety zżółkły co do jednego...


Załączniki:
CAM00693.jpg
CAM00693.jpg [ 99.37 KiB | Przeglądany 553 razy ]

_________________
Pozdrawiam, Sylwia.
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.12.2013 20:33 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.08.2012 16:53
Posty: 1617
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 12
Nie chce Cię martwić Sylwio ale z tego co widzę to marne szanse ma Twój storczyk na przeżycie. Najlepiej byłoby go wyjąć z podłoża i umieścić w keramzycie ale wcześniej całego spryskać Bioseptem. Niestety nie jestem wstanie Ci powiedzieć czy to coś da, ale szanse zawsze są małe bo małe ale są. Oczywiście wody tyle by korzenie nie stykały się z wodą. Parująca woda zapewni nieco większą wilgotność, a roślina "szukając wody" może wypuści jakieś nowe korzonki. Jeżeli nie ma zdrowych korzeni, to i liście tracą turgor, bo roślina nie ma czym wody pobierać i właściwie storczyka należałoby wyrzucić.
Niestety każdy z nas to przeszedł i stracił nie jedną roślinę także musisz się z tym pogodzić że nie zawsze można daną roślinę uratować.
Powodzenia! :thumbsup:

_________________
Pozdrawiam, Ola

"Nie bójmy się eksperymentowania" Piotr Piesik

Zieloni współlokatorzy
Ogródek IsKiErKi
Podział dendrobium - krok po kroku
Nadwyżki IsKrY


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.12.2013 22:33 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 27.03.2013 12:25
Posty: 238
Pochwały: 2
Próba z sadzeniem liści nie ma szans powodzenia i szkoda Twojego czasu na to, przykro mi ;( ciężko jest ukorzenić roślinę po usunięciu wszystkich korzeni, a liść? Niewykonalne, to nie fiołki niestety.

Jeżeli pęd jest zgniły w środku to w zasadzie storczyk można spisać na straty (pęd czyli ten jakby trzonek rośliny, gdzie liście zachodzą jeden na drugi). Obmacaj ten fragment rośliny pomiędzy korzeniami, a czerwoną linią, którą narysowałaś, bo to jest właśnie golutki pęd, który został po odpadnięciu liści. Może pomoże Ci to ocenić co jest w środku, ale ten czarny kolor nie rokuje zbyt dobrze ;( skoro ten listek już robi się czarny u dołu to raczej też odpadnie. Możesz poczekać, jeśli liście przestaną odpadać to próbować go znów ukorzenić, ale to bardzo trudne, jeśli się powiedzie to pierwszych kwiatów bym oczekiwała minimum za 3 lata. ;(

_________________
Pozdrawiam, Kinga

Mój nick w serwisie - kinkonga

Zapraszam do moich wątków:
Zielony inwentarz kinkongi
Eksperyment - keiki

Borówkowe pole rośnie wokół mnie.. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.12.2013 09:55 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.04.2013 11:21
Posty: 150
Pochwały: 2
Pęd był twardy. Dlatego pomyślałam, że warto spróbować. Jednak wczoraj go wywaliłam. Odpadł następny listek. Właśnie ten, który miał czarną plamkę...Przez całą tą sytuację stwierdziłam, że skoro nie potrafię zająć się storczykami to nie powinnam ich mieć:(

_________________
Pozdrawiam, Sylwia.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.12.2013 10:01 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Sylwio, jeżeli storczyki Ci się podobają, nie rezygnuj. Falki nie są takie trudne w uprawie, a sporo doświadczenia już zdobyłaś. Jeżeli teraz zdecydowałabyś się na kupienie, owiń go grubo w papier by nie przechłodził się po drodze.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.12.2013 12:13 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.08.2012 16:53
Posty: 1617
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 12
Sylwio, elka ma rację nie warto się od razu poddawać, każdy z nas uczy się na błędach. Ja mimo iż w swojej kolekcji mam ponad 20 okazów i zajmuje się nimi od dobrych 5 lat to niestety w tym roku nie przetrwało kilka roślin m.in. Miltonia po kilku miesiącach reanimacji padła, kolejnym storczykiem była Cambria również nie udało mi się jej odratować no 1 falek, także straciłam ogółem 3 rośliny. Mimo to nie mam zamiaru rezygnować z tych pięknych kwiatów.
Jeśli nie chcesz zbyt mocno się napracować przy storczykach to jeśli nie wyszło ci z Falkiem zawsze możesz spróbować drugi raz i tym razem zacząć przygodą z Ludisią ona jest moim zdaniem bardzo dobra dla początkujących storczykomaniaków :) Więcej na temat tej rośliny znajdziesz tutaj: http://www.swiatkwiatow.pl/hemaria--ludisia-discolor-storczyk-id496.html
Nie rezygnuj z uprawy tych pięknych ale mimo wszystko wymagających roślin :kisshug:

_________________
Pozdrawiam, Ola

"Nie bójmy się eksperymentowania" Piotr Piesik

Zieloni współlokatorzy
Ogródek IsKiErKi
Podział dendrobium - krok po kroku
Nadwyżki IsKrY


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl