Dzisiaj jest 26.04.2024 03:34

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16.04.2009 14:28 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 16.04.2009 14:08
Posty: 3
Pochwały: 0
Witam Forumowiczów, mam nadzieję że znajdzie sie tu ktoś kto będzie potrafił mi doradzić. Od niedawna jestem posiadaczką filodendrona (tak mi w każdym razie powiedziano. Ma duże gładkie liście z dziurami) , to mój pierwszy doniczkowy kwiatek w życiu, w domu rodzinnym też nigdy kwiatów nie było więc jestem kompletnym laikiem :| Mam tego filodendrona od mniej więcej miesiąca i przez ten czas jego stan bardzo się pogorszył. Młode listki kompletnie zżółkły i z pewnością nic z nich już nie będzie. Starsze zrobiły się jakieś takie bez wyrazu- matowe, jakby cieńsze, wywinęły się lekko do wewnątrz. Kwiatek stoi przy oknie w kuchni, od południowo-zachodniej strony, podlewam go odstaną wodą, zraszam liście...
Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? Może powinnam stosować jakiś nawóz? Pomóżcie proszę bo zależy mi żeby go postawić na nogi. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16.04.2009 20:58 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 12.12.2008 19:37
Posty: 160
Lokalizacja: Niemcy (Polska-opolskie)
Pochwały: 0
Czy moglabys wstawic fotke? Byloby latwiej cos powiedziec ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.04.2009 15:27 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 16.04.2009 14:08
Posty: 3
Pochwały: 0
Racja, wklejam fotki.


Załączniki:
Komentarz: Może nie wygląda jeszcze jak trup, ale zdecydowanie gorzej niż jeszcze 3 tygodnie temu:(
DSC00085.jpg
DSC00085.jpg [ 34.03 KiB | Przeglądany 1086 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.04.2009 15:30 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 16.04.2009 14:08
Posty: 3
Pochwały: 0
..............


Załączniki:
DSC00084.jpg
DSC00084.jpg [ 31.87 KiB | Przeglądany 1081 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.04.2009 17:11 

Pochwały: 0
Z tego co widzę to doniczka może być za mała :(


Na górę
  
 
Post: 20.06.2009 21:32 

Pochwały: 0
Witam,ten kwiatek to mi wygląda raczej na młodą monsterę (stąd dziurawe liście ) i naprawdę ma za małą doniczkę, a za dużo wody-woli raczej suchą ziemię.


Na górę
  
 
Post: 22.06.2009 11:20 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2009 11:48
Posty: 596
Pochwały: 4
Też uważam, że to jest młoda monstera. Mogła być przelana tj. za dużo wody. Proponuję przesadzić do większej doniczki i nie podlewać za często. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem, ale nie za daleko od okna. Pozdrawiam i życzę sukcesów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.06.2009 12:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2008 10:21
Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa/Cork
Pochwały: 0
Witam, posiadam Monsterę od około roku. Miałam podobny problem dosy niedawno, zaczeły mi żółkną listki te dolne właśnie i faktycznie pomogla wymiana doniczki, teraz zaczeła bardzo szybko rosnąc i widac, że nabrała siły. natomiast nie zgodzę się, że monstera lubi miec sucha ziemię, wręcz przeciwnie, szczególnie latem staram sie utrzymywac cały czas wilgotne podłoże. Dodam jeszcze, że monstera ma korzenie nawierzchniowe, na pewno je już zauważyłaś, to takie niby badyle, pamiętaj, że nie można ich usuwac. Mam nadzieję, że przez te dwa miesiące(tyle mineło od daty twojego pierwszego postu) twoja monstera ma sie dużo lepiej i też jestem pewna w 100% ze to nie filodendron a monstera właśnie. pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Syśka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl