Dzisiaj jest 29.03.2024 11:28

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24.09.2015 22:56 

Pochwały: 0
dkf385 pisze:
roh65 pisze:
...ale owoc będzie na pewno mniejszy no i mogą nie dotrwać do wiosny!?


W gruncie nie mają żadnych szans dotrwać do wiosny. Dzisiaj specjalnie sprawdziłam jaką wielkość powinny mieć ostre które posiadam i żaden gatunek nie ma mniejszych owoców. Za to w drugom roku mogą mieć ich więcej bo kwitną od samej wiosny.
(...)

Jeżeli chodzi o uprawę papryk w gruncie to rzecz oczywista w naszych szerokościach. A dalej to rozmawiamy o paprykach czy papryczkach - pytam bo ja tu tylko o paprykach!?

Jeżeli masz jakieś odmiany papryk i to wieloletnich do uprawy w doniczkach to proszę o info - też chciałbym spróbować.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25.09.2015 18:26 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
roh65 pisze:
A dalej to rozmawiamy o paprykach czy papryczkach - pytam bo ja tu tylko o paprykach!?


Przecież to jeden gatunek roślin, jedynie różne odmiany, więc na chłopski rozum, raczej mają zbliżone wymagania i sposób uprawy.

roh65 pisze:
Jeżeli masz jakieś odmiany papryk i to wieloletnich do uprawy w doniczkach to proszę o info - też chciałbym spróbować.


Na razie jeszcze nie mam żadnych słodkich papryk, na próbę posiałam ostre, fajnie mi rosły w tym roku wiec na drugi rozszerzę hodowlę (już się nauczyłam żeby nie rzucać się na 10 odmian na raz, tylko najpierw sprawdzić jak coś będzie u mnie rosło).

Elu mój warzywniaczek na wysokościach :rotfl2:
Obrazek

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25.09.2015 20:38 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
:clapping2: :clapping2: :clapping2:
To się nazywa wykorzystanie miejsca i :sun: lepiej dochodzi. Ładna kolekcja.
Dorzuciłabym Ci swój "dzwoneczek" (Korona biskupia - Capsicum baccatum). Na razie jeszcze są zielone, dość późno ją posiałam bo zapomniałam :wallbash:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25.09.2015 22:07 

Pochwały: 0
dkf385 pisze:
roh65 pisze:
A dalej to rozmawiamy o paprykach czy papryczkach - pytam bo ja tu tylko o paprykach!?


Przecież to jeden gatunek roślin, jedynie różne odmiany, więc na chłopski rozum, raczej mają zbliżone wymagania i sposób uprawy.

roh65 pisze:
Jeżeli masz jakieś odmiany papryk i to wieloletnich do uprawy w doniczkach to proszę o info - też chciałbym spróbować.


Na razie jeszcze nie mam żadnych słodkich papryk, na próbę posiałam ostre, fajnie mi rosły w tym roku wiec na drugi rozszerzę hodowlę (już się nauczyłam żeby nie rzucać się na 10 odmian na raz, tylko najpierw sprawdzić jak coś będzie u mnie rosło).

(...)



Chyba się nie rozumiemy!?
Ale pomimo wszystkiego życzę wszystkiego najlepszego w uprawie papryki gruntowej(?) w doniczce jako "papryczki" na wiele lat! :clap:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.09.2015 19:20 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
elka a one bardzo ostre są? Bo wyglądają naprawdę ciekawie.
Ja też za późno wysiałam i wiele jeszcze jest zielonych.

roh65 zobaczy się, jak nie przezimują to nie. Cały czas mówię że to na próbę, tak samo jak pomidory nie sprawdziły się u mnie to więcej ich nie wysieję.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.09.2015 14:57 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Agnieszko, swojego "dzwoneczka" jeszcze nie próbowałam.
Teraz zastanawiam się co zrobić. Krzak jest spory, do donicy nie będę go wsadzać... Temperatura nocą mocno spada, nie chciałabym by mi zmarzły... Oberwać owoce czy okryć włókniną? W przyszłym roku na pewno wsadzę ją do doniczki.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.09.2015 16:25 

Pochwały: 0
dkf385 pisze:
(...)

roh65 zobaczy się, jak nie przezimują to nie. Cały czas mówię że to na próbę, tak samo jak pomidory nie sprawdziły się u mnie to więcej ich nie wysieję.

Generalnie papryka jest trudniejsza w uprawie niż pomidor a gdybym musiał się sugerować tym sezonem ,nietypowym jak na polskie warunki (susza) to musiałbym zrezygnować nie tylko z pomidorów (nigdy nie rezygnuje po jednym sezonie) ale także z połowy innych roślin w ogródku i na parapecie.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.09.2015 18:27 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
elkajak zerwiesz niedojrzałe to nie będziesz miała nasionek a chyba chcesz je na drugi rok, a ja też nie pogardzę. Podobno dobrze ukorzeniają się gałązki w wodzie, więc może to tez jest jakaś opcja żeby takie maluchy przetrzymać w domu.

Moje jeszcze wszytko na dworze, ale jutro chyba będzie trzeba wszytko pozbierać bo ze środy na czwartek głoszą tylko 2 stopnie.

roh65 to u mnie wręcz przeciwnie, wszytko w tym roku rosło bardzo dobrze, głownie te doniczkowe bo podlewane wg potrzeb. Ogólnie papryczki bym wysiała na drugi rok jakby mi nie przezimowały, pomidory mi działały na nerwy i ich nie chce widzieć.
Genaralnie to u mnie informacje o trudności hodowli się nie sprawdzają, a wiele rad też można o kant stołu rozbić.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28.09.2015 19:43 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Agnieszko, wydaje mi się, że parę nasionek jeszcze mam...

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2015 07:33 

Pochwały: 0
dkf385 pisze:
(...)

roh65 to u mnie wręcz przeciwnie, wszytko w tym roku rosło bardzo dobrze, głownie te doniczkowe bo podlewane wg potrzeb. Ogólnie papryczki bym wysiała na drugi rok jakby mi nie przezimowały, pomidory mi działały na nerwy i ich nie chce widzieć.
Genaralnie to u mnie informacje o trudności hodowli się nie sprawdzają, a wiele rad też można o kant stołu rozbić.

Widocznie miałaś znaczące opady deszczu... Jednak w czasie suszy szosa sucha i o trawniki było (u mnie) bardzo trudno! Doniczkowe mam datury. Wilgotność "od góry" była dla nich niewystarczająca i dopiero od miesiąca zaczęły kwitnąć jak nabrały wody z powietrza. Jakie rady masz na myśli? Czy te książkowe które odnoszą się do normalnej aury?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl