Dzisiaj jest 28.03.2024 21:50

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27.02.2009 10:38 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Witam. To ja przedstawię moje oczko wodne, pierwsze, które zaczęło powstawać na jesieni 2006 roku i tak sukcesywnie było uzupełnianie nasadzeniami. Jego żywot nie był zbyt długi, gdyż istniało do wiosny 2008, czyli można uznać, że było atrakcją, tylko jeden sezon. Obecnie jest w przebudowie, aczkolwiek sytuacja zawodowa (czytaj brak czasu), nie pozwala na przeprowadzenie dalszych prac, także obecnie jest jedno wielkie wykopalisko, które czeka na zagospodarowanie.
Może zacznę od tego, że oczko miało około 3,5 tys litrów pojemności, największa głębokość to 1 m, czyli nie było duże, co utrudniało walkę z glonami, ale wbrew pozorom nie było tak źle i woda była w miarę przejrzysta. Oczywiście, jak to bywa w początkowym okresie tworzenia tego wodnego świata, nie można ustrzec się od błędów, przynajmniej było tak u mnie, gdyż niewiele wiedziałem na ten temat. Robiłem tak aby jak najszybciej wykonać to przedsięwzięcie i jak najtańszym kosztem. Jest to błędne myślenie, gdyż chcąc stworzyć miejsce, które ma istnieć parę lat trzeba trochę zainwestować, przede wszystkim w folię. Ja kupiłem taką tanią, cienką, budowlaną, więc po niedługim czasie były problemy, a nawet już następnego dnia, kiedy zbiornik nie był uzupełniony wodą, koty wykorzystały sobie folię do ostrzenia pazurów, więc sami wiecie, jak był tego efekt. Teraz jestem mądrzejszy z większą wiedzą, tak więc mam większe możliwości, co postaram się wykorzystać przy nowym przedsięwzięciu :)

Oto kilka odsłon mojej pracy, uchwyconej w różnym czasie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.03.2009 16:33 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.01.2009 13:01
Posty: 76
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 0
Podoba mi się to oczko;) Masz piękne okazy lilii;)
Ja mam ciemno-fioletowe różowe i żółte:)

_________________
;)

Ogrodek!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.03.2009 20:17 

Pochwały: 0
Oczko super, tylko niepokoi mnie ta fontanna i krople spadające na liście lilii, z tego co wiem lilie nie lubią takiego rozwiązania :)
A tu kilka fotek mojego oczka :) czyli 13m3 wody :)

Poprawiłem błędy ,dominik12


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.03.2009 22:37 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Naxalie12 dziękuję za dobre słowo :), odnośnie lilii, to tylko dwie odmiany, ale tak naprawdę ja i tak wolę białe, gdyż dla mnie takie właśnie winne być, tak bardziej naturalnie :)

Jacek dzięki, wiesz Ty również masz znakomite oczko :shock: , kryształ wody mnie zadziwia, widzę, że jakiś filtr, może coś więcej o nim napiszesz, jakie rozwiązanie, czy kupiłeś, czy zrobiłeś, będę wdzięczny, bo ja będę robił drugi zbiornik i właśnie chcę zastosować takie rozwiązanie :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2009 22:46 

Pochwały: 0
Filtr kupiłem ale można śmiało zrobić samemu, fakt, że miałem z początku problem z wodą, ale to dlatego, że oczko bardzo młode i licha obsada roślin, a od tego zależy jakość wody. Fakt, że pompa o dużej wydajności 9 m3/h ale w tej chwili woda nawet jak się zmąci to szybko wszystko opada na dno i jest ok :)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.03.2009 08:09 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.09.2008 19:16
Posty: 341
Lokalizacja: opolskie
Pochwały: 0
No, panowie, oczka wodne jak się patrzy! I te lilie. Moje oczko, a właściwie basenik (bo powstało w byłym wybetonowanym silosie) jest bardzo ubogie w rośliny - mam tylko irysy, ale też każdego maja ładnie kwitną. Mąż osadził w nim półkę na te irysy w połowie wysokości, bo gdyby stały na dnie, to prawie nie byłoby ich widać.
Ale najbardziej podobają mi się te wyglądające jak naturalne (jak Wasze), więc zrobiłam sobie takie malutkie na trzy wiadra wody, obłożone kamieniami. Jeszcze raz gratuluję i Grzegorzowi, i Jackowi.
A tak na marginesie - muszę napisać do Eli (Hany) i zapytać, jak postępują u Niej prace związane z Jej oczkiem wodnym, a właściwie, z tego co widziałam na fotkach zrobionych jesienią, stawem.

_________________
Serdecznie pozdrawiam. Teresa

W barwach jesieni i nie tylko


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.03.2009 17:20 

Pochwały: 0
Tereso może to się wydać dziwne ale moje nowe oczko napełnione zostało wodą 30.04.2008 :) Fotki pokazują co nie co :)

Stare oczko natomiast poddałem małemu remoncikowi i nadal spełnia swoją rolę :) ale to naprawdę małe oczko :) wanna akrylowa 170 cm wpuszczona w ziemię. W wolnej chwili sfocę i wstawię ponieważ teraz nie odbiega od normy :)

A tu wspomniane już bardzo stare /chociaż nie najstarsze/ oczko po jesiennej renowacji :)

Mam nadzieję, że będzie służyć nadal.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.03.2009 11:31 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.03.2009 19:22
Posty: 4
Pochwały: 0
Przepiękne :mrgreen:

_________________
"Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu"


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.03.2009 01:10 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Jacek aż trudno uwierzyć, iż przedstawione przez Ciebie fotografie przedstawiają to samo oczko :shock:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.03.2009 03:11 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 22.03.2009 02:47
Posty: 4
Pochwały: 0
Bardzo cieszę się, że znalazłam ten temat na forum. Panowie, piękne te oczka. Ja też zbudowałam podobne w zeszłym roku, nazywam je stawikiem. Może wkrótce też pochwalę się zdjęciami. Na razie mam kilka pytań, a właściwie to szukam porady. Stawik umieszczony jest w bardzo nasłonecznionym miejscu w ogrodzie. Woda jest przejrzysta, ale kamienie w wodzie obrośnięte zieloną watą. Nie bardzo wiem jak pozbyć się tych glonów. Pompa z filtrem w lecie chodzi na okrągło. Czy są jakieś naturalne sposoby na pozbycie się glonów albo chociaż ich ograniczenie. Mam też rybki, które karmiłam w lecie, to też pewnie ma znaczenie. No i rośliny które nawoziłam.
I jeszcze jedno pytanie o lilie, Czy one rosną w pojemnikach czy bezpośrednio. Imponujące

Dzięki z góry za porady,

Dorota


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl