Dzisiaj jest 29.03.2024 02:29

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Muchołówka
Post: 04.01.2015 00:42 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 27.10.2014 22:03
Posty: 14
Lokalizacja: Farncombe
Pochwały: 0
Witam ! Ostatnio uratowalam z marketu jedna mucholowke. Doslownie uratowalam bo byla w stanie tragicznym. Mnostwo suchych pulapek, kilka znieksztalconych i suchutka ziemia. Chce ja jak najszybciej postawic na nogi. No i nie chce jej stracic. A teraz pora na pytania :). Czy usunac wszystkie pulkapki ? Wydaje mi sie, ze na zadnej nie ma nektaru zwabiajacego. Chce ja tez przesadzic, kupilam mech torfowiec Sphagnum. Planuje wymieszac go z wloknem kokosowym. Dodac do tego wermikulit ? I czy w ogole przesadzanie to dobry pomysl. I jeszcze jedno, czy moge ja dokarmic wylegiem swierszcza ? Takim ktory sie kupuje w zoologicznym na przyklad dla pajakow :). Dziekuje !


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.01.2015 09:14 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33340
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Witam,,,,,,i super że podjęłaś się pomóc biedaczce.....
Mam rosiczkę i szczerze mówiąc niczym ją nie dokarmiam sama sobie radzi...Czy Twoja ma jakieś młode puszcza coś.Nie ratowałam nigdy takich cudaków ale wydaje mi się że powinnaś narazie ją zostawić w spokoju i czekać aż zacznie puszczać i się zadomowi...Woda w podstawek i niech naciąga ale tylko woda dystylowana ja też daje wodę przegotowaną która jeszcze odczeka kilka dni lub deszczówka...
Ziemia torf kwaśny bez żadnych dodatków,,,,mamy kilku specjalistów od owadożernych i pewnie dopiszą coś ciekawego.

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.01.2015 20:16 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.09.2013 13:03
Posty: 48
Pochwały: 0
Witaj, :bye:
Niestety nie jestem żadnym specjalistą od owadożerów ale mogę ci powiedzieć jak ja reanimowałam swoje roślinki. Kupiłam kilka muchołówek i rosiczek na przecenie w opłakanym stanie w markecie , włożyłam je do szklanych kul i nalałam wody destylowanej tak żeby były przynajmniej do 1,5 cm zanurzone, nie przesadzałam i nie dokarmiałam ich. Po miesiącu dolewania wody i błagania ich żeby zaczęły rosnąć, udało się. Teraz mają około 3 m-c i zaczynają coraz lepiej wyglądać. Myślę że i tobie się uda tylko będzie to wymagało cierpliwości :flower5:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.01.2015 09:52 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 19.01.2015 09:24
Posty: 5
Pochwały: 0
Dokładnie bardzo dobra rada. Tego rodzaju rośliny przede wszystkim rosną na bagnach i torfowiskach podmokłych. Spokojne można je więc nawadniać w ten sposób

_________________
Strony internetowe BNS to branża, która ciągle się rozwija. Przy ich tworzeniu możemy korzystać z gotowych rozwiązań, prostych do wcielenia w życie lub też z profesjonalnych. Z tym drugimi jednak sami sobie nie poradzimy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.10.2015 18:16 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2015 16:50
Posty: 180
Lokalizacja: pod Gdańskiem
Pochwały: 1
Muchołówka ma nieco inne upodobania niż rosiczki - te tropikalne, dostępne w "normalnych" sklepach ogrodniczych. Muchołówka potrzebuje odpocząć do wiosny...oczywiście pierwsze, co natychmiast należy zrobić to moczyć biedaczkę w wodzie destylowanej, ciepło - bez przesady- wystarczy parapet, słońce....ile Bozia da o tej porze roku...i cierpliwość...NIE przesadzaj, NIE dokarmiaj, NIE dotykaj...ona jest zmęczona suszą, jesienią i macaniem potencjalnych, niedoszłych nabywców...czekaj do wiosny, wtedy przesadź do świeżego torfu - kwaśny, bez uszlachetniaczy, jak wypuści wiosną młody liść z pułapką, możesz ją poczęstować zaspaną jeszcze muchą, ale żywą, nie dotykając własnymi paluchami pułapki. WODA, CZYSTE H2O...tego teraz potrzebuje najbardziej, lana do podstawki - nigdy z góry...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Muchołówka
Post: 19.04.2016 20:28 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.04.2016 20:46
Posty: 16
Pochwały: 0
Witam, mam pytania odnośnie mojej muchołówki, jakiś czas temu wysiałem nasionka, nadal czekam na kiełkowanie, w opisie dostarczonym przez sprzedającego zostałem poinformowany że torf musi być non stop wilgotny i tak jest. Pojawiły się na nim małe białe robaki, typu glizda, nie wiem czy to normalne i czy nie ma obawy, że uszkodzą one nasiona? Może uzyskam jakieś porady zaawansowanych ogrodników?
Pozdrawiam
Ps. postaram się to udokumentować zdjęciem


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.04.2016 20:02 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.12.2011 15:27
Posty: 115
Lokalizacja: Lubelskie
Pochwały: 0
Obawiam się, że to mogą być larwy ziemiórek. Mogą zniszczyć kiełki twojej roślinki, więc jak najprędzej z nimi zacznij walczyć.
Życzę powodzenia :hi:

_________________
~Przemek
"Cudze chwalicie , Swego nie znacie"


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.02.2017 18:31 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.04.2013 11:41
Posty: 10935
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 10
W mojej muchołówce zamieszkały mszyce... Bardzo się zdziwiłam ich obecnością, nie wiem skąd przyszły, czary jakieś.... Poczytałam i postanowiłam przesadzić, oczyścić... Przy okazji obcięłam pierwszy pęd kwiatowy /z racji osłabienia rośliny tymi zabiegami/. Po 3 dniach od zabiegu połączonego z podzieleniem roślin wszystkie wyglądają znośnie - posiadam teraz 2 rodziców i 5 dzieciaków :rotfl2:
Szkoda, że potrzebują sporo światła, przez to nie mogę ich rozstawić w niektórych miejscach :whistling:

_________________
Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki? - Douglas Adams
Byłoby miło ;)

Ciasny, ale własny: część IV
Moje doniczkowce: część 2


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.05.2017 19:29 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Jak się czują Wasze muchołówki? Pochwalcie się :hug4:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.05.2017 19:39 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
Nikt nie chce pokazać swoich to ja się pochwalę.
Obrazek

Obrazek


Tylko jakiś taki mały instynkt myśliwski mają.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl