Dzisiaj jest 29.03.2024 07:54

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11.02.2016 09:30 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 29.05.2015 09:44
Posty: 25
Pochwały: 0
Witam wszystkich Forumowiczów :flower2: Od zawsze marzyłam o swoim pięknym ogrodzie-azylu dla mnie i mojej rodziny. Teraz nadszedł czas, ze zaczynają sie te marzenia spełniać.... Zaczynam czynić pierwsze plany swojego ogrodu a będzie spory bo mam do zagospodarowania okolo 30 arów. I zwracam sie w związku z tym do Was o pomoc i obdarowanie mnie sadzonkami roślin - krzewy, kwiaty, drzewa.. Początki sa zawsze trudne, a i pieniążków brakuje stad moja prośba do Was. Doslownie myślę ze przyda sie wszystko. Liczę na to ze znajda sie życzliwi którzy będą współtwórcami mojego ogrodu :flower4: Z góry serdecznie dziękuję i będę za wszystko bardzo wdzięczna... Bardzo wdzięczna :flower4: :flower4: Pozdrawiam. Basia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.02.2016 10:27 

Pochwały: 0
Trudne to będzie bo brak podstawowych informacji typu: lokalizacja ,ukształtowanie terenu - ekspozycja , czy te 30 arów jest w części zabudowane? ,itp ,itd.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.02.2016 10:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Na pewno znajdą się chętni do obdarowania sadzonkami, na forum jest mnóstwo dobrych duszyczek. :flower3: Ale to podejrzewam że bardziej bliżej prawdziwej wiosny.

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.02.2016 11:11 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Nie napisałaś, skąd jesteś - wielu ludzi często wykopuje wiosną większe karpy bylin czy nawet całe krzewy, ale nie zawsze nadaje się to do wysyłki, raczej do odbioru osobistego.

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.02.2016 12:03 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 29.05.2015 09:44
Posty: 25
Pochwały: 0
Zapomniałam o podstawowych informacjach. Widać, że to moje początki :flower4: Juz naprawiam błąd. Działka jest zabudowana domem, przed którym jest okolo 10arow do zagospodarowania (strona wschodnia) za domem jest okolo 20 arów (strona zachodnia). Generalnie wokół brak drzew co sprawia dobre doświetlenie. Gleba jest piaszczysta. Działka znajduje sie w woj. Lubelskim, okolice Opola Lubelskiego. Dodam, że w planach mam też warzywnik oraz kilka drzew owocowych.
Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie moim postem i chęć pomocy :clap:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.02.2016 12:46 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Duże pole do działania :clapping2:
Masz już jakąś koncepcję zagospodarowania terenu? Warto zastanowić się nad tym by od początku inwestować w to co planujesz na przyszłość.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.02.2016 13:34 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 29.05.2015 09:44
Posty: 25
Pochwały: 0
Chciałabym swój ogród zasadzić roślinami wieloletnimi i krzewami. Czesc ogrodu maja stanowic rabaty z kolorowymi kwiatami, w części planuje warzywnik, drzewa owocowe i krzewy owocowe aby miec pod ręką to co zdrowe. Wokół domu planuje trawnik :flower2: Tak generalnie przedstawia sie moja wizja.nie mam jeszcze naszkicowanych planów, ale zamierzam sie juz za to zabierać...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.02.2016 13:36 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Basia2015 pisze:
Działka jest zabudowana domem, przed którym jest okolo 10arow do zagospodarowania (strona wschodnia) za domem jest okoo 20 arów (strona zachodnia). Generalnie wokół brak drzew co sprawia dobre doświetlenie. Gleba jest piaszczysta. :clap:

Gleba piaszczysta i brak drzew, a to aż prosi się o zasilenia gleby obornikiem i to w maksymalnych ilościach. Głęboka orka i będziesz miała na kilka lat nawożenie z głowy, a wszystko co posiejesz i zasadzisz będzie rosło jak na drożdżach.

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.02.2016 13:54 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 29.05.2015 09:44
Posty: 25
Pochwały: 0
Tak właśnie zamierzam zrobić bo obornik to bardzo dobra sprawa :clapping2: Potem głęboką orka. Myślałam tez o przedplonie ale czy to ma sens jesli będzie obornik?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.02.2016 17:18 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2014 08:12
Posty: 601
Pochwały: 1
Basiu nie powinnam ale Ci zazdroszczę :whistling: ogród to moje marzenie, liczę że i jak kiedyś założę wątek z ogrodem a tymczasem będę śledzić Twoje poczynania :clapping2:

_________________
"Kwiat jest uśmiechem rośliny". - Peter Hille


Moje cuda na poddaszu czyli zielono mi
Balkonowe szaleństwo


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl