Dzisiaj jest 24.04.2024 09:02

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 31.07.2015 20:47 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
Może się tutaj podepnę pod temat z pytaniem.

Czy można zastosować do storczyka jakiś uniwersalny nawóz? Mam jednego i do tego mini, więc trochę nie uśmiecha mi się kupować całej butelki stricte do storczyków, bo w życiu tego nie wykorzystam.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.08.2015 06:58 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.05.2014 12:57
Posty: 5959
Pochwały: 32
W sklepie ogrodniczym można dostać nawóz (w płynie) w takich maleńkich dozownikach. Odcinasz czubek, wstawiasz do doniczki i powoli płyn spływa do podłoża. To są takie jednorazówki. Może u Ciebie też są w sprzedaży.

Wynalazłam w internecie. To jest coś takiego: Compo Orchid Power odżywka do storczyków.

_________________
Wiedźmowata


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.08.2015 20:32 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
Będzie się trzeba zapytać, choć u nas dość mały ogrodniczy, albo zamówię, bo piszą że też do słabych roślin.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.11.2016 23:49 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 07.01.2016 14:28
Posty: 45
Pochwały: 0
Witam. Mam pytanie odnośnie wymagań storczyka w rozmiarze medium. (Swoją drogą to nawet nie wiedziałam, że są storczyki w takim rozmiarze-myślałam, że są tylko duże i mini). Kupiłam go w lecie w mrówce. Już przekwitł jakiś czas temu i tylko nie wiem jak mam go nawozić? I czy w ogóle go teraz nawozić jeśli już przekwitł? Wypuścił nowy liść i widzę przyrosty korzeni. Nigdy go jeszcze nie nawoziłam...Do swoich dużych storczyków używam nawozu w pałeczkach ale takiemu mniejszemu to chyba jedna pałeczka to za dużo? Czy mogę dać pół pałeczki? Czy teraz nie nawozić, tylko poczekać do kolejnego kwitnienia? I czy taki storczyk może wypuścić przy którymś kwitnieniu 2 pędy, jeśli przy zakupie miał jeden pęd? Z góry dziękuję za porady :flower3:

P.S.: Odnośnie postów wyżej traktujących o uprawie storczyków w osłonkach - to czyli jeśli już chce się dać im osłonki to najlepiej niech będą też przezroczyste tak?? Widziałam takie szklane osłonki z tłuczonego szkła i chciałabym w coś jednak wsadzić te doniczki bo za bardzo nie podobają mi się jednak te przezroczyste doniczki...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.11.2016 09:41 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
W okresie zimy najlepiej nie nawozić storczyków (chyba, że są doświetlane), jeżeli jest taka potrzeba to rzadziej i mniejszymi dawkami. W zimie jest mało światła i proces fotosyntezy przebiega znacznie wolniej.
Nie jestem przekonana do pałeczek u storczyków. Wolę płynne nawozy.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.11.2016 12:10 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 07.01.2016 14:28
Posty: 45
Pochwały: 0
Dzięki za odpowiedź. Aha to lepiej zaczekam, ale tzn, że nawieść go dopiero na wiosne? Ale kiedy-w kwietniu, maju?? Dla mnie te pałeczki są najwygodniejsze-przy nawozie płynnym to nie chce mi sie bawic z odmierzaniem odpowiedniej ilosci wody i nawozu...

A co z używaniem przezroczystych osłonek? Czy można ich używać czy lepiej nie? -(mam na mysli calkiem biale przezroczyste ze szkla a nie te kolorowe plastiki), bo o osłonkach nieprzeswitujących czytałam, żeby ich nie używać bo korzenie muszą mieć dostęp do światła...no więc czy te białe przezroczyste są dopuszczalne czy też lepiej nie? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl