Dzisiaj jest 19.04.2024 00:55

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22.09.2009 08:50 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.04.2009 12:37
Posty: 60
Pochwały: 0
Czy ktoś może wie jak się uprawia tą różyczkę???Dostałam ją,a nie mam pojęcia jak się nią zajmować jakie ma wymagania i co z przechowaniem na zimę.Szukałam na stronce "świat kwiatków"ale nic nie znalazłam.Pomóżcie jak możecie pozdrawiam :oops:

_________________
Wiesia:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.09.2009 12:56 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.08.2009 18:29
Posty: 270
Pochwały: 0
Mam wszystko , co Ci e interesuje na temat RÓŻY MINIATUROWEJ ,bo taka nazwę nosi ten kwiatek.
Wielkość :krzaczki tych róż osiągają wys. do 30 cm.Łodyżki są kolczaste, listki mają kształt owalny i maksymalną długość 5 cm.
Kwitnienie i zapach:Róże miniaturowe kwitną całe lato . Średnica kwiatów może wynosić 5-6 cm .
Wiele gatunków pachnie.
Światło i temperatura :miejsce , w którym umieszczone zostaną róże powinno być jasne i nasłonecznione.W lecie róże mogą stać na balkonie , w zimie powinny być ustawione w chłodnym miejscu , w tem . 8 st C .
Podlewanie i nawożenie :podlewać obficie od wiosny do jesieni , w zimie umiarkowanie. W okresie wzrostu nawozić raz w tygodniu , nawozem rozpuszczonym w wodzie do podlewania(nawóz do róż).
Podłoże i przesadzanie :roslina powinna byc przesadzana na początku wiosny , Jako podłoże wystarczy zwykła doniczkowa ziemia kompostowa , z domieszką odrobiny piasku .WAŻNE , nie należy używać zbyt dużych doniczek - hamuje to wzrost roślin.
Przycinanie :podczas przesadzania można delikatnie przyciąć pędy. Przekwitłe kwiaty należy odcinać, ułatwi to róży wytwarzanie nowych pąków.
Rozmnażanie :z sadzonek w sierpniu , lub z nasion na wiosnę .

To tyle co mogę Ci przekazać , życzę powodzenia w hodowli tej pięknej roślinki , pozdrawiam hosta .


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.09.2009 19:08 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.04.2009 12:37
Posty: 60
Pochwały: 0
Dziękuję bardzo za twoją radę i za to,że mi pomagasz udzielając odpowiedzi :D.Dostosuję się do tych porad i zobaczę jak mi się uda hodowla tej różyczki.Dziękuję jeszcze raz.Moja różyczka obecnie wygląda tak:załączam fotkę...


Załączniki:
Moje zdjęcia 2008-2009 436.jpg
Moje zdjęcia 2008-2009 436.jpg [ 33.01 KiB | Przeglądany 7031 razy ]

_________________
Wiesia:)
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl