Dzisiaj jest 29.03.2024 06:45

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01.03.2014 19:13 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 14.07.2013 12:34
Posty: 91
Lokalizacja: Nad morzem
Pochwały: 1
Mam ten storczyk na przechowanie już dłuższy czas. Podlewany wedle Waszych zaleceń, uważałem, żeby nie przelać i rósł sobie idealnie. Przybyło mu drugie tyle kwiatów, aż do przedwczoraj. Połowa odpadła. Kilka dni wcześniej zauważyłem, że lekko więdną. Odpadły głównie te najnowsze.

Nic nie zmieniałem. Nie podlewam go normalnie, tylko moczę w misce na kilka minut i miał się dobrze do teraz. Co powinienem zrobić?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.03.2014 20:12 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33373
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Jeżeli u Ciebie przez dłuższy czas nic się nie działo, i jesteś pewien, że nie był np. zbyt długo moczony, to podejrzewałabym jakiś skok temperatury (przeciąg) lub obecność etylenu w powietrzu (blisko znalazły się jabłka, cytrusy...). Może obróciłeś doniczkę po kąpieli, niektóre tego nie lubią :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.03.2014 20:26 

Pochwały: 0
grzegorz_ pisze:
Mam ten storczyk na przechowanie już dłuższy czas. Podlewany wedle Waszych zaleceń, uważałem, żeby nie przelać i rósł sobie idealnie. Przybyło mu drugie tyle kwiatów, aż do przedwczoraj. Połowa odpadła. Kilka dni wcześniej zauważyłem, że lekko więdną. Odpadły głównie te najnowsze.
Ja stawiam na przeciągi lub nagłą zmianę nasłonecznienia lub kuchenne wyziewy ale raczej to pierwsze.
Spróbuj roślinę uspokoić gdzie w zacisznym miejscu - półcień, w pokojowej temp. bez podlewania do wysuszenia podłoża, w osłonie doniczki pozostaw odrobinę wody.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.03.2014 21:05 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.08.2012 16:53
Posty: 1617
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 12
Opadaniem kwiatów nie należy się zbytnio przejmować jeśli roślina ogólnie jest w dobrej kondycji. Tak po prostu czasem się dzieje, a szukanie konkretnej przyczyny jest dość kłopotliwe.
Tak jak w poprzednich postach zostało napisane przyczyn może być wiele i tak na prawdę ciężko jest odnaleźć właściwy czynnik stresowy, który wywołał u rośliny takie objawy.

_________________
Pozdrawiam, Ola

"Nie bójmy się eksperymentowania" Piotr Piesik

Zieloni współlokatorzy
Ogródek IsKiErKi
Podział dendrobium - krok po kroku
Nadwyżki IsKrY


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.03.2014 21:15 

Pochwały: 0
iskra_86 pisze:
Opadaniem kwiatów nie należy się zbytnio przejmować jeśli roślina ogólnie jest w dobrej kondycji. Tak po prostu czasem się dzieje, a szukanie konkretnej przyczyny jest dość kłopotliwe.

Też prawda. Roślina mogła pozbyć się nadmiaru kwiatów.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.03.2014 11:45 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 14.07.2013 12:34
Posty: 91
Lokalizacja: Nad morzem
Pochwały: 1
Dziękuję za odpowiedzi. Teraz się mu przyglądam i najdłuższa łodyga, ta która jest najwyżej i tam, gdzie odpadły kwiaty nie jest zielona, a żółta. Czy to może być brak wody? Starałem się nie przelać, więc oszczędnie go moczyłem. Raz na tydzień, w niedzielę rano.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.03.2014 12:16 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1574
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
@grzegorz_
Suchy kawałek łodygi możesz spokojnie obciąć. Pęd po przekwitnięciu usycha lub wypuszcza (nad trzecim oczkiem) odgałęzienie. Nie ma się czym martwić. Pęd można obciąć też cały nad pierwszym oczkiem.....decyzja należy do Ciebie.
Przy uprawie storczyków najważniejsza jest jakość wody....MUSI BYĆ BARDZO MIĘKKA. Zanim podlejemy storczyka, podłoże musi PRZESCHNĄĆ.

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl