Dzisiaj jest 28.03.2024 18:16

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29.09.2015 15:31 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 29.09.2015 10:15
Posty: 1
Pochwały: 0
Witam serdecznie! :flower6:
Na wstępie zaznaczam, że jestem totalnym laikiem w kwestii ogrodnictwa, uprawy roślin itp. Jedynym moim osiągnięciem jest ziołowy ogródek na kuchennym parapecie :thumbsup:
Przejdźmy jednak do sedna - moja matka chrzestna (zapalona ogrodniczka) obchodzi niedługo okrągłe urodziny, chciałabym sprawić jej jakiś wyjątkowy prezent, z którego naprawdę się ucieszy. Pomyślałam więc o ciekawej, oryginalnej i pięknie wyglądającej roślinie doniczkowej. Czy to dobra koncepcja? Jeśli tak, to może mogłabym liczyć na podrzucenie jakiegoś pomysłu, bo w końcu Wy wiecie najepiej co sprawiłoby radość miłośniczce roślin :flower5:
A może lepszym prezentem byłaby książka, jakiś poradnik ogrodnika albo coś podobnego?

Bardzo proszę o pomoc i będę niesamowicie wdzięczna za wszelkie sugestie :heart:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2015 16:37 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2014 19:51
Posty: 1043
Lokalizacja: okolice Ełku
Pochwały: 3
Jeśli jest zapaloną ogrodniczką to zajedź do szkółki roślin i ogatnij skrzyneczke. Czyli zapakuj najładniej wyglądające teraz rośliny bylinowe. Polecam niskie rudbekie, trawy np rozplemica japońska i rozchodnik olbrzymi. Ładnie to poukładaj i dodaj kokardkę albo coś. Nie wiem czy istnieje ogrodnik który nie ucieszyłby się z takiej skrzyneczki. Możesz również wpaść gdzieś i zakupić wrzosy bo są piękne nawet w donicach. Z domowych bywa ciężko bo nie każdy ma warunki. Powodzenia

_________________
tuje-mazury-i-podlasie-t13542.html pomocy. Mam krowy za siatką
zapraszam do mnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2015 17:55 

Pochwały: 0
Ja proponuje doniczkową domową Aechmeę. Sam kilka lat temu byłem taką obdarowany i kwitła u mnie przez kilka miesięcy.

Piszesz że zapalona ogrodniczka i okrągłe urodzinki a więc o ogrodnictwie wie zapewne dużo, z książką bym się wstrzymał :flower4:
Z ogrodowych też trzeba się wstrzelić w gust osoby, ale nie jest wykluczone coś kupić tyle tylko że to już jesień i nie ma dużego wyboru kwitnących roślin.


Ostatnio zmieniony 29.09.2015 18:03 przez Jackie, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2015 17:58 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Jeśli jest bardzo zaawansowaną ogrodniczką, to cokolwiek byś nie kupiła, może się okazać, że trafienie jak kulą w płot (za "łatwa" w uprawie albo za mało ciekawa roślina albo taka, której na przykład posiada już kilkanaście odmian). Może wdaj się w rozmowę o roślinach i spróbuj pociągnąć za język, jakie są jej wymarzeńce roślinne, czego nie może dostać a chciałaby. A jeśli się nie da, to proponuję nabyć zestaw małych pięknie kwitnących fiołków afrykańskich, wpakować je do ładnego koszyczka i pięknie obwiązać :) Chyba nie znam nikogo, kto by przynajmniej się nie uśmiechnął na widok kwitnących fiołków...

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2015 21:20 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.08.2013 23:02
Posty: 3137
Pochwały: 6
Jak to ma być jedyny prezent (a nie kwiatek jako dodatek jak to się często daje) i to na większą okazję, to chyba też musi być okazałego i trochę więcej kosztować.
Pierwsze co mi przyszło do głowy to coś z cytrusów. Sporo jest do kupienia większych drzewek lub krzaczków, no ale one tanie nie są. Albo jakiś bonsai ale tu już bardziej trzeba poszukać jakiegoś odpowiedniego gatunku, może oliwkę.

_________________
Efekt forumowej zarazy, czyli wszystko co mam w doniczkach 2

Kaktusowe parapety.

Drzewa, krzaki i reszta zbieraniny.

Sprzedam nadwyżki, zamienię.

Pozdrawiam Agnieszka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.03.2016 23:39 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 12.03.2016 13:33
Posty: 1
Pochwały: 0
Witam.
Ja też uwielbiam kwiaty a zwłaszcza świeże w wazonie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31.12.2019 10:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.07.2016 10:26
Posty: 81
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 0
Ostatnim czasem sprawiłam mamie na prezent żółty storczyk , który własnoręcznie ozdobiłam. Wydaje mi się, że kwiaty tak ozdobione stają się oryginalnym, niezapomnianym prezentem.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl