Dzisiaj jest 28.03.2024 11:19

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31.08.2013 17:25 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.02.2010 10:40
Posty: 6
Pochwały: 0
Witam
Jestem amatorką jeśli chodzi o hodowlę storczyków, dziś kupiłam swojego drugiego, niepokoją mnie brązowe plamy na korzeniach
Proszę o pomoc w dalszym postępowaniu z moim nowym nabytkiem
przesyłam załącznik


Załączniki:
korzenie s.JPG
korzenie s.JPG [ 35.3 KiB | Przeglądany 1797 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31.08.2013 17:48 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2012 16:13
Posty: 1574
Lokalizacja: SW
Pochwały: 7
Widzę całkiem zdrowego storczyka :)
Jeżeli chodzi Ci o plamy na korzeniach powietrznych, to się tym nie przejmuj. Hodowcy robią wszystko, aby roślina szybko urosła. Zwykle rośliny są przenawożone i zasolone. Teraz wystarczy nie nawozić, prawidłowo podlewać tzn.namaczać w odstanej wodzie nie częściej jak raz w tygodniu, a roślinka sobie poradzi. Poczytaj sobie wątki w temacie Orchidarium, a na pewno znajdziesz dużo cennych informacji. Jakby coś Cię zaniepokoiło to tu na forum jest dużo znawców tematu i ktoś zawsze pomoże.
Powodzenia :bye:

_________________
Przyroda nas przeżyje...
(Wszystkie moje zdjęcia powiększają się po kliknięciu)


Górskie cudeńka
Moja skromna kolekcja


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.09.2013 14:08 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 27.03.2013 12:25
Posty: 238
Pochwały: 2
Zgadzam się z wierą - to prawdopodobnie poparzenia od nadmiaru nawozów i soli. Po prostu nie zasilaj go nawozem przez jakiś czas (przy okazji - jak już zaczniesz to robić stosuj mniejsze dawki niż jest napisane na opakowaniu). Podlewaj poprzez zamaczanie tak jak wiera sugeruje, ale jeśli chcesz możesz przy następnym podlewaniu spróbować usunąć nadmiar nawozu z podłoża przelewając przez doniczkę miękką wodę. Gdy storczyk się namoczy stawiasz go np. na zlewie i podlewasz jak zwykłą roślinkę, woda wylatując dołem wymyje złogi różnych soli. Super by było, gdyby to była woda destylowana. Tylko uważaj żeby nie nalać wody tam skąd będzie wyrastał nowy liść!

_________________
Pozdrawiam, Kinga

Mój nick w serwisie - kinkonga

Zapraszam do moich wątków:
Zielony inwentarz kinkongi
Eksperyment - keiki

Borówkowe pole rośnie wokół mnie.. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.10.2013 20:37 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 06.06.2013 09:52
Posty: 13
Pochwały: 0
Korzenie powietrzne można częściej zraszać, gdyż są bardziej narażone na wysuszenie. Sama tak robię :)

_________________
http://mojstorczyk.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15.01.2016 05:11 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 29.01.2015 04:05
Posty: 43
Pochwały: 0
Zakupiłam jakiś czas temu storczyka. Był ładny kwitnący, dwa grube pędy lecz niektóre korzenie miał podgniłe. Po kupieniu wyjęłam go z osłonki, oczyściłam korzenie z tych podgniłych - nie twardych już końcówek. Zostawiłam tylko twarde części, lecz też sporo było już żółtawych (czyli też już gnijących, ale jeszcze twardych).

Podlewałam go co 10 dni, aż podłoże całkowicie przesychało, ale zgnilizna postępowała.

Następnie jak gdzieś wyczytałam, dokładnie oczyściłam - umyłam korzenie w wodzie z dodatkiem mydła. To raczej średnio pomogło, a raczej przesuszyło korzenie. Obecnie korzenie wyglądają jak poniżej.

Raczej ta roślina nie ma ani kawałka normalnego korzenia, twardego tzn: korzeni w sumie brak. Czy w takim przypadku ma jakieś szanse na przerwanie ?


Załączniki:
IMG_1916.JPG
IMG_1916.JPG [ 320.84 KiB | Przeglądany 1575 razy ]
IMG_1914.JPG
IMG_1914.JPG [ 411.68 KiB | Przeglądany 1575 razy ]
IMG_1915.JPG
IMG_1915.JPG [ 418.01 KiB | Przeglądany 1574 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15.01.2016 08:14 

Pochwały: 0
Osobiście bym obciął to co zgniłe nie naruszając zdrowej tkanki i do wilgotnego podłoża. Najlepiej też teraz utrzymywać wodę w osłonce i na gorący/ słoneczny parapet. Nowe korzonki powinny odbić bo góra wygląda na zdrową.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.02.2016 01:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Szanse są jak najbardziej, ja sama odratowałam storczyka który nie miał już ani kawałeczka zdrowego korzonka, więc się da. :thumbsup: Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość, bo może sporo potrwać zanim wypuści nowy korzonek, w międzyczasie może wyglądać brzydko, z pomarszczonymi i oklapłymi liśćmi. Pamiętaj o tym, żeby podłoże było stale wilgotne, najlepiej często je zraszaj. Nie dawałabym go jednak na słońce, bo będzie za szybko tracił wodę. Obetnij mu też pędy kwiatowe, żeby nie tracił energii na nie i wszystkie siły skupiał na tworzeniu nowych korzonków. Powodzenia! :sun:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.02.2016 09:16 

Pochwały: 0
Ciekawe co z tego wyszło bo to już ponad 3 tyg. minęły!?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl