Dzisiaj jest 25.04.2024 07:18

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02.07.2012 15:12 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 26.01.2012 14:25
Posty: 10
Pochwały: 0
Drodzy forumowicze,
będę wdzięczna za opinie czy wszystko jest ok z korzeniami mojego storczyka. Przysychają i wyglądają jakby ktoś je odłamał a nikt ich nie dotyka. Kwiat jest podlewany jak należy, spryskiwany prawie codziennie i rozwija się dobrze (chyba nawet coś zaczyna puszczać nad obecnym przkwitłym już słupkiem? nie wiem jak to nazwać fachowo :) )

http://zapodaj.net/90e7eb0e17dfc.jpg.html
http://zapodaj.net/c699ba72d7ade.jpg.html


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.07.2012 15:30 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 18.06.2012 09:34
Posty: 82
Pochwały: 0
Kwiat jest podlewany jak należy, to znaczy jak?

_________________
Nie jestem obywatelem Polski.Sory za błędy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.07.2012 15:35 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 26.01.2012 14:25
Posty: 10
Pochwały: 0
Co 5-7 dni stawiam ją w misce z przegotowaną i odstaną wodą na 15-30 min. a póżniej przelewam tą wodą korzenie od góry. I tak sobie teraz myślę że może to przelewanie to błąd?? A jesli tak, to co w tej chwili z tymi korzeniami zrobić? Ratować, ciąć? I czy to co wyrasa nad tym pędem kwiatowym to może być nowy korzeń?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.07.2012 18:04 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2011 08:21
Posty: 1844
Lokalizacja: Austria
Pochwały: 4
Moim zdaniem podlewasz dobrze. Ja stawiam w wodzie i to w normalnej, a nie w przegotowanej nieraz nawet na godzine. Niby raz na tydzień, ale czasami nawet sa 2 tygodnie ;) Storczyki rosna mi pieknie, kwitna prawie ciagle! A te korzenie to dla mnie normalka. Takie zielone to sa zaraz po kupnie, a pozniej robia sie takie brzydkie, nigdy sie tym nie przejmowalam. Czasami jak przyglądam sie dokladniej to widze, ze jakies tam nowe zieleniutkie korzenie sobie wyrastaja.
A to co wyrasta na Twoim storczyku to wg. mnie nowy ped i bedzie Ci kwitnac :!: :D

_________________
Moja klawiatura nie posiada polskich znakow.
Moje roślinki
W moim ogrodzie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.07.2012 18:26 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 26.01.2012 14:25
Posty: 10
Pochwały: 0
WIELKIE DZIĘKI! w takim razie nie będę panikować :)
Kupiłam mgiełkę do storczyków, może zraszanie tym poprawi te korzenie :)

Też mam taką nadzieję nieśmiałą, że to będą kwiatki 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.07.2012 12:33 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 07.07.2012 18:37
Posty: 56
Lokalizacja: Nowy Sącz
Pochwały: 0
Mój storczyk ma podobne korzenie ale zalewam go wodą mniej więcej tak by doniczka stojąca w osłonce miała 1/4 wysokość wody. Kwiat bardzo ładnie pobiera sobie tą wodę. Nic mu nie jest - bynajmniej nie widać by było mu źle.

_________________
__________________________________________________________
"Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Kazimierz Przerwa-Tetmajer (1865 - 1940) "
__________________________________________________________


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.08.2012 21:04 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.08.2012 20:28
Posty: 1
Pochwały: 0
Storczyki wykwitły mi ładnie w tym roku.
Nadszedł czas przesadzania i w związku z tym pytanie do Was.
Co zrobić z tymi korzeniami " fruwającymi" ..??.. dać im wolność czy zapędzić do doniczki..?????
Pytanie nr. 2 - czy łodyżkę kwiatową ( po przekwitnięciu ) usuwamy czy zostawiamy, bo są dwie szkoły i nie wiem co wybrać..??? Poprzedniego roku zostawiłem, ale kwiaty wykwitły o połowę mniejsze..?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15.09.2012 20:00 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.08.2012 16:53
Posty: 1617
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 12
MaxAxt niestety twoje zdjęcia nie są dostępne związku z czym nie bardzo wiem o co chodzi ci z tymi korzeniami " fruwającymi" ale podejrzewam że chodzi o to że korzenie wyszły z doniczki. Podpowiem jeśli chcesz przesadzić je do nowej doniczki to polecam wyjąć roślinę z doniczki, starą korę wyrzucić a korzenie storczyka wszystkie zanurzyć do miski z wodą by zmiękły i były łatwiejsze w ponownym włożeniu do większej doniczki czas to tak mniej więcej 20min. Przesadzanie jest konieczne kiedy nowe przyrosty wychodzą poza brzeg doniczki. Ważne jest umieszczenie rośliny w doniczce czyli starać się ją umieścić centralnie w środku doniczki. Trzeba zaopatrzyć się w nowe podłoże, czyste doniczki, sterylne narzędzie do cięć. Roślinę trzeba wyjąć z doniczki, oczyścić ze starego podłoża, usunąć wszystkie martwe, zgniłe korzenie. Spód doniczki wypełniamy do ok. 1/3 wysokości drenażem (np. keramzyt), wsypujemy trochę podłoża, następnie układamy roślinę i i obsypujemy świeżym podłożem.
Rośliny nie podlewamy przez kilka dni, aby zagoiły się ewentualne zranienia. A potem już prowadzimy normalnie. Aha każdy odcięty korzeń zasypujemy cynamonem, ja natomiast do tego celu stosuję sproszkowany węgiel drzewny.

A co do przekwitniętego pędu kwiatowego jeśli go przytniemy (zwykle, ale nie koniecznie) nad 3 węzłem, to jest szansa, że wypuści z niższego węzła nowy pęd kwiatowy. Nigdy nie wycinam całkowicie pędu, dopóki nie uschnie.

_________________
Pozdrawiam, Ola

"Nie bójmy się eksperymentowania" Piotr Piesik

Zieloni współlokatorzy
Ogródek IsKiErKi
Podział dendrobium - krok po kroku
Nadwyżki IsKrY


Ostatnio zmieniony 24.01.2013 08:27 przez iskra_86, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25.09.2012 08:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.06.2012 09:39
Posty: 1591
Lokalizacja: Warminsko - Mazurskie
Pochwały: 12
Nie ma to jak poczytac kogos doswiadczonego. Wlasnie kupilam sobie pierwszego storczyka i z powyzszych rad napewno skorzystam ;) Dziekuje

_________________
Moj domowy komputer nie ma polskiego oprogramowania.
moje-zielone-dzieciaczki-t8798.html
taras-oli-2012-t8814.html
moj-nie-moj-ogrod-t9298.html


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.09.2012 19:29 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.08.2012 16:53
Posty: 1617
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 12
olcik5 polecam się na przyszłość troszkę tych storczyków w domu mam także co nieco się juz o nich wie chodź na pewno nie wszystko. Człowiek ciągle czegoś się o nich uczy.

_________________
Pozdrawiam, Ola

"Nie bójmy się eksperymentowania" Piotr Piesik

Zieloni współlokatorzy
Ogródek IsKiErKi
Podział dendrobium - krok po kroku
Nadwyżki IsKrY


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl