Dzisiaj jest 20.04.2024 05:50

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10.11.2008 22:48 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 10.11.2008 21:39
Posty: 33
Lokalizacja: strzelin/brzeg
Pochwały: 0
Trzy lata temu dostałam od cioci gałąź jej jukki. Najpierw trzymałam ją w wodzie, gdy puściła korzenie wsadziłam do ziemi. Rośnie fajnie, ale te najstarsze liście na samym dole wydzielają kleistą maź - kapie to na podłogę. Dodatkowo na spodzie tych liści są takie brązowe górki..., które można usunąć szmatką. Po jakimś jednak czasie pojawiają się ponownie. Kiedyś oberwałam wszystkie klejące się liście i zostało tylko kilka młodych na czubku. Gdy roślina odrosła po tym zabiegu to znowu te, które są teraz na samym dole wydzielają kleistą maź... Nie mam kontaktu z ciocią, żeby zapytać czy ona miała lub ma takie problemy. Czy ktoś może mi coś doradzić?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.11.2008 12:01 

Pochwały: 0
Obawiam się że to tarczniki :( pogogluj trochę i daj znać czy o te szkodniki chodzi :)
Ewentualnie mogą być mszyce, Jeśli masz możliwość zrób i wklej fotkę, tylko w przyzwoitej rozdzielczości żeby było coś widać :) Przydało by się szkło powiększające, atrybut każdego miłośnika kwiatów :)Jeśli to tarczniki to możesz przyrządzić miksturkę, denaturat z woda 1:20 i troszkę płynu do mycia naczyń /aby zwiększyć przyczepność/i wacikiem przecierać liście /często go wymieniając/


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.11.2008 17:56 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 10.11.2008 21:39
Posty: 33
Lokalizacja: strzelin/brzeg
Pochwały: 0
O tym denaturacie to znalazłam i tak spróbuję. Czy te tarczniki jakoś wyglądają? Ja nie widziałam żadnych robaczków. Są tylko brązowe kupki i klejąca maź na liściach i na podłodze.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.11.2008 18:34 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 10.11.2008 21:39
Posty: 33
Lokalizacja: strzelin/brzeg
Pochwały: 0
Mam nadzieję, że pod spodem są zdjęcia.


Załączniki:
1.JPG [125.24 KiB]
Pobrany 1164 razy
2.JPG [122.46 KiB]
Pobrany 1152 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.11.2008 19:29 

Pochwały: 0
Mixtura z denaturatu tylko pamiętaj często zmieniaj waciki i powtórz za kilka dni /chodzi o wylęg z jajeczek/ no i szkło powiększajace ponieważ bez tego nie wszystko można zobaczyć :) Tarczniki, miseczniki i chyba wełnowce zerknij na ten link w poście wyżej.
Lub możesz zwalczyć chemicznie ,ale przy jednym kwiatku się nie opłaca


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.11.2008 19:35 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 10.11.2008 21:39
Posty: 33
Lokalizacja: strzelin/brzeg
Pochwały: 0
Jutro idę po denaturat. Mam nadzieję, że się uda, bo poza tym paskudztwem cały czas świetnie mi rośnie. Dziękuję za pomoc


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11.11.2008 20:09 

Pochwały: 0
Nie ma sprawy ciesze sie że się przydałem :)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.12.2008 19:13 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 10.11.2008 21:39
Posty: 33
Lokalizacja: strzelin/brzeg
Pochwały: 0
Jukka miała już dwie kąpiele w denaturacie, ale szykuję się do trzeciej. Te robale zaatakowały mi też dracenę marginatę - ona też zażyła kąpieli... Inne kwiatki nie uległy robalom.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.02.2009 20:47 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 10.11.2008 21:39
Posty: 33
Lokalizacja: strzelin/brzeg
Pochwały: 0
Liście już uleczone, ale te małe dziadygi są jeszcze pomiędzy liśćmi a łodygą. Wacika tam nie wsadzę, patyczkiem też ciężko. Jedyny ratunek to wyrwanie tych liści? Wymyśliłam też, że spryskiwanie miksturą będzie dobre, ale liści zaczęły żółknąć. Teraz nie wiem czemu - czy przez spryskiwanie wodą z denaturatem, za dużo podlewania czy za blisko kaloryfera?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl