Dzisiaj jest 19.04.2024 10:13

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26.08.2014 19:14 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 22.04.2011 11:38
Posty: 116
Pochwały: 1
Ja znam kilka opcji robienia soku:

1) Sokowirówka. Do warzyw i twardych, mięsistych, ciężkich owoców.

2) Wyciskarka. Najlepsza do drobnych, lekkich owoców typu maliny,jeżyny, porzeczki, winogrona itp.

3) Sokownik. Również do drobnych owoców.

4) Zasypanie cukrem owoców w słoiku i po pewnym czasie, odcedzenie soku/syropu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.08.2014 19:42 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2011 17:17
Posty: 11248
Lokalizacja: Rybnik
Pochwały: 19
Ja dodał bym jeszcze punkt piąty i zalał bym sok alkoholem i efektem końcowym będzie super swojska nalewka.
:sun:

_________________
Mój ogród cz. pierwsza,
druga i trzecia
aktualne burze
wacław pozdrawia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26.08.2014 23:50 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
roh65 pisze:
Tak dygresyjnie bo przypuszczam, że u Was owoc raczej droższy?


W stosunku do zarobków, to owoce nie są drogie, no ale w stosunku do cen owoców w Polsce, to chyba są droższe, choć nie wiem czy wszystkie. Jabłka z pewnością tak, 1 kg jabłek kosztuje około 9-10 zł. Oczywiście smak jabłek nie jest satysfakcjonujący, choć wizualnie, wydają się idealne :whistling:

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.08.2014 09:15 

Pochwały: 0
nogros pisze:
roh65 pisze:
Tak dygresyjnie bo przypuszczam, że u Was owoc raczej droższy?


W stosunku do zarobków, to owoce nie są drogie, no ale w stosunku do cen owoców w Polsce, to chyba są droższe, choć nie wiem czy wszystkie. Jabłka z pewnością tak, 1 kg jabłek kosztuje około 9-10 zł. Oczywiście smak jabłek nie jest satysfakcjonujący, choć wizualnie, wydają się idealne :whistling:

To z takich raczej sok jałowy. Możesz poczekać na polskie - nasi podobno gadają o eksporcie na Wyspy. A czy na brytyjskiej wsi nie można dostać coś taniej i tych najlepszych - lekko z robalami?

U nas jabłka od 1,5-4zł/kg w zależności od odmiany. Te w dyskontach i hipermarketach też malowane i niechciane przeze mnie. Obecnie część mam z działki od krewnych a na skrzynki kupię w jesieni sprawdzone na giełdzie.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27.08.2014 10:24 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Mieszkam w małej miejscowości i zarówno te z marketu, jak i z warzywniaka obok jakieś nie za bardzo zjadliwe. Pewnie gdzieś można dostać jabłka "z robalami", ale jeszcze nie trafiłem. W mojej miejscowości nie widać za bardzo drzew owocowych. Jabłka które kupuję zazwyczaj są z Nowej Zelandii.

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30.08.2014 09:32 

Pochwały: 0
nogros pisze:
(...)Pewnie gdzieś można dostać jabłka "z robalami", ale jeszcze nie trafiłem.(...) Jabłka które kupuję zazwyczaj są z Nowej Zelandii.

Z robalami dostaniesz jedynie w sprzedaży bezpośredniej - pewna gwarancja ekologicznej uprawy lub nieudany oprysk.
U nas jabłka coraz piękniejsze i tańsze ,a z Nowej Zelandii nie widziałem.
Tego by jeszcze brakowało (ale nie wykluczone ,że gdzieś są z tamtego kierunku) skoro mamy "putinowską nadwyżkę".


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29.09.2014 15:59 

Pochwały: 0
natalia a. pisze:
(...)

2) Wyciskarka. Najlepsza do drobnych, lekkich owoców typu maliny,jeżyny, porzeczki, winogrona itp.
(...)

Czy ktoś zakupił już jakiś tani a dobry model ,i może go polecić?
Przydałaby mi się do porzeczki i winorośli na przyszły rok.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.10.2014 10:34 

Pochwały: 0
Z 2 kg swoich winogron (przerobowe), porażonych mączniakiem ,udało mi się zrobić pierwszy ,prosty sok w tym sezonie.

Po żmudnym obraniu zdrowych jagód, wrzuciłem je do sokownika (max. poziom akurat 2kg), dodałem ok.0,5kg cukru. Po około godzinie gotowania, parowania - "odciągnąłem" ok.1,5L soku do słoiczków. Nie bawiłem się w podwójną pasteryzację tylko gorące słoiczki dobrze zakręciłem a na noc przeleżakowały "do góry nogami" aby dobrze się uszczelniły.

Po pierwszej degustacji, muszę stwierdzić ,że da się go pić - jest średnio kwaśno-słodkawy o ciemnej i mętnej barwie (nie dodawałem klarownika).


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.10.2014 08:09 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 21.10.2014 08:03
Posty: 1
Pochwały: 0
A ja Was trochę zaskoczę i podam jak zrobić koktajl z... papryki! :)

Koktajl paprykowy

Składniki: 75 g czerwonej albo żółtej papryki, 1 pomarańcza, curry, 150 g jogurtu naturalnego, sól i biały pieprz.
Przygotowanie: Paprykę umyć, rozkroić, usunąć pestki i białe części, pokroić na kawałeczki. Pomarańczę przepołowić, z jednej połówki zetrzeć skórkę, a z obu wycisnąć sok, dodać wraz ze skórką do papryki i dobrze zmiksować. Doprawić curry, krótko zmiksować z jogurtem, doprawić solą i białym pieprzem.

Jeżeli któraś z Was lubi eksperymentować naprawdę polecam :)

A jeżeli preferujecie daleki Wschód polecam indyjski :)

Koktajl indyjski
Składniki: 2 cytryny, 1 łyżeczka cynamonu, 2-3 goździki, 3 łyżeczki miodu, 4 szklanki ochłodzonej wody.
Przygotowanie: Cytrynę wycisnąć. Goździki zemleć w młynku. Wszystkie składniki połączyć i miksować w mikserze aż będzie piana. Przed podaniem dodać kostkę lodu do każdej szklanki.

Jakiś czas temu kupiłam wyciskarkę do soków w sklepie [...] i mam sporo pomysłów na różne soki i koktajle, gdybyście chciały jeszcze jakieś piszcie śmiało na priv :)

LaStacja :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.10.2014 09:16 

Pochwały: 0
Lastacja pisze:
A ja Was trochę zaskoczę i podam jak zrobić koktajl z... papryki! :)
(...)

Jakiś czas temu kupiłam wyciskarkę do soków w sklepie i mam sporo pomysłów na różne soki i koktajle, gdybyście chciały jeszcze jakieś piszcie śmiało na priv :)

Strasznie drogie te twoje wyciskarki, wręcz astronomicznie drogie!
Patrząc na ich ceny wolę truć się gotowcami ze sklepu.
A ty jaki sklep reprezentujesz?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl