Dzisiaj jest 29.03.2024 12:30

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14.05.2015 11:22 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 14.05.2015 11:18
Posty: 4
Pochwały: 0
W zeszłym roku posadziłem jagodę goji- lycium barbarum. Posiadała pojedyncze kwiaty i owoce.
W tym roku bardzo się rozgałęziła, ale posiada dosłownie dwa kwiatki i to na jednej gałązce.

Pytanie: Czy mogę ją teraz przyciąć? Niestety nie wiedziałem aby to zrobić wcześniej- w marcu.
Co jest powodem tak słabego kwitnienia, a co za tym idzie później owocowania jak mniemam?
Czy tylko brak cięcia, może brak jakiś składników odżywczych?

Proszę o Wasze porady i opinie;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.05.2015 16:36 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2013 08:52
Posty: 2755
Lokalizacja: NIEMCY HH
Pochwały: 5
Mam goye, ale moja jeszcze nie kwitnie.Moze to na nia za wczesnie?

_________________
Serdecznie pozdrawiam.Ewa
Nie mam Polskich liter.

Parapety i nie tylko.
W rajskim ogrodzie Ewy.
Ww rajskim ogrodzie Ewy 2
Troche egzotyki


Ostatnio zmieniony 14.05.2015 17:57 przez Puschel777, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.05.2015 17:44 

Pochwały: 0
jahve pisze:
W zeszłym roku posadziłem jagodę goji- lycium barbarum. Posiadała pojedyncze kwiaty i owoce.
W tym roku bardzo się rozgałęziła, ale posiada dosłownie dwa kwiatki i to na jednej gałązce.

Pytanie: Czy mogę ją teraz przyciąć? Niestety nie wiedziałem aby to zrobić wcześniej- w marcu.
Co jest powodem tak słabego kwitnienia, a co za tym idzie później owocowania jak mniemam?
Czy tylko brak cięcia, może brak jakiś składników odżywczych?

Może być jedno i drugie. Teraz możesz jedynie nawieź i poczekać do następnego sezonu.

A kiedy krzew został posadzony? Czy na wiosnę ,czy w jesieni ub.r.?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.05.2015 20:13 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 14.05.2015 11:18
Posty: 4
Pochwały: 0
roh65 pisze:
A kiedy krzew został posadzony? Czy na wiosnę ,czy w jesieni ub.r.?
[/quote]

Krzew został posadzony w okolicach maja/czerwca ub. roku, nie pamiętam dokładnie. W każdym razie, kiedy był sadzony był mały, bez kwiatów i owoców, później miał parę kwiatków/owoców.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.05.2015 20:31 

Pochwały: 0
To stosunkowo późno. Nie wiem też czy dobrze "zaprawiłeś" podłoże i czy w ogóle ta roślina ma dobre podłoże. Ona jest stosunkowo wymagająca więc to może być problemem ,że ubogo zakwitła w tym roku ale przede wszystkim nie wykonałeś cięcia w marcu jak dla krzewów owocowych.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.05.2015 21:07 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 14.05.2015 11:18
Posty: 4
Pochwały: 0
roh65 pisze:
To stosunkowo późno. Nie wiem też czy dobrze "zaprawiłeś" podłoże i czy w ogóle ta roślina ma dobre podłoże. Ona jest stosunkowo wymagająca więc to może być problemem ,że ubogo zakwitła w tym roku ale przede wszystkim nie wykonałeś cięcia w marcu jak dla krzewów owocowych.


Goja rośnie w miejscu słonecznym, gleba- przepuszczalna, lekka, czarna (choć bynajmniej nie czarnoziem i nie próchnica), średniowilgotna, nawożona podłożem z pieczarkarni- ponoć ma wiele azotu, co do innych składników-nie wiem, ale w każdym razie nawóz ten za dobrze nie pachnie.

Wiadomo w które składniki należy wyposażyć roślinę? Przy wielu innych roślinach pojawiają się różne- potas, magnez, fosfor, wapń... poza tym kwestia doboru proporcji

W tym roku chce dokupić do niej drugą jagodę goji- odmianę chinese, w którym miesiącu najlepiej ją zasadzić?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14.05.2015 21:12 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2013 08:52
Posty: 2755
Lokalizacja: NIEMCY HH
Pochwały: 5
Ja moja posadzilam w zeszlym roku w marcu.Byla mala .

_________________
Serdecznie pozdrawiam.Ewa
Nie mam Polskich liter.

Parapety i nie tylko.
W rajskim ogrodzie Ewy.
Ww rajskim ogrodzie Ewy 2
Troche egzotyki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15.05.2015 07:53 

Pochwały: 0
jahve pisze:
roh65 pisze:
To stosunkowo późno. Nie wiem też czy dobrze "zaprawiłeś" podłoże i czy w ogóle ta roślina ma dobre podłoże. Ona jest stosunkowo wymagająca więc to może być problemem ,że ubogo zakwitła w tym roku ale przede wszystkim nie wykonałeś cięcia w marcu jak dla krzewów owocowych.


Goja rośnie w miejscu słonecznym, gleba- przepuszczalna, lekka, czarna (choć bynajmniej nie czarnoziem i nie próchnica), średniowilgotna, nawożona podłożem z pieczarkarni- ponoć ma wiele azotu, co do innych składników-nie wiem, ale w każdym razie nawóz ten za dobrze nie pachnie.

Wiadomo w które składniki należy wyposażyć roślinę? Przy wielu innych roślinach pojawiają się różne- potas, magnez, fosfor, wapń... poza tym kwestia doboru proporcji
(...)

Goja lubi azot i jasne miejsca ,a jak wynika z opisu to db nawiozłeś podłoże. Czyli główny powód to brak cięcia w drugim sezonie rośliny z ubiegłorocznych przyrostów.
Na jesieni bym lekko ją przyciął a na wiosnę poprawił.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18.05.2015 10:20 

Pochwały: 0
Czytam o nawozie spod pieczarek :shock: a do czego sie on nadaje :wallbash: tylko do rozluźnienia gleby i do roślin o krótkim okresie wegetacji typu rzodkiewka sałata. Jakie ma składniki odżywcze dla roślin :sorry: Miałem po sąsiedzku /przez płot/ pieczarkarnie ok 150m2 i całą zawartość przerzucałem do siebie, efekt bardzo mierny a jeszcze ph gleby podnosi.
Proponuję sprawdzić wymagania rośliny i kupić odpowiedni nawóz tym bardziej że gleba przepuszczalna lekka. Ewentualnie jakiś nawóz ptasi /kury gołębie/ przefermentować i podlewać, stosunek 1:20.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19.05.2015 19:39 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Jackie pisze:
Czytam o nawozie spod pieczarek :shock: a do czego sie on nadaje :wallbash: tylko do rozluźnienia gleby i do roślin o krótkim okresie wegetacji typu rzodkiewka sałata. Jakie ma składniki odżywcze dla roślin :sorry: Miałem po sąsiedzku /przez płot/ pieczarkarnie ok 150m2 i całą zawartość przerzucałem do siebie, efekt bardzo mierny a jeszcze ph gleby podnosi.
Proponuję sprawdzić wymagania rośliny i kupić odpowiedni nawóz tym bardziej że gleba przepuszczalna lekka. Ewentualnie jakiś nawóz ptasi /kury gołębie/ przefermentować i podlewać, stosunek 1:20.

Pytanie na czym teraz uprawia się pieczarki :) W bardzo dawnych czasach - początek lat 80. - parę razy miałam nawóz z pieczarkarni, "przepracowany" obornik koński, był znakomity. Nawoził i przekształcał się w doskonałą próchnicę. Ech...

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl