Dzisiaj jest 19.04.2024 02:20

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02.06.2014 17:28 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.07.2012 20:38
Posty: 25
Pochwały: 0
Co sie dzieje z moim storczykiem? jak mu szybko pomoc??


Załączniki:
image.jpeg
image.jpeg [ 160 KiB | Przeglądany 734 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.06.2014 17:42 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2013 11:23
Posty: 26
Pochwały: 0
Mój storczyk dokładnie tak reagował na słońce :)jak tylko postawie na słońcu marszczą mu się liście własnie w taki sposób a potem to już liść nie do odratowania....teraz wszystkie stoją w jasnym miejscu ale niema tam bezpośredniego słońca i wszystko jest ok :) Jeśli Twój storczyk stoi w bezpośrednim słońcu to możliwe że właśnie o to chodzi :) sprawdź na wszelki wypadek korzenie :)

_________________
Pozdrawiam :) ASIA :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.06.2014 18:22 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.07.2012 20:38
Posty: 25
Pochwały: 0
Moj storczyk stoi w srodku pokoju.. A ostatni tydzien slonca raczej mniej niz wiecej :) ale na wszelki wypadek przestawie go :) a korzenie ok???


Załączniki:
image.jpg
image.jpg [ 141.2 KiB | Przeglądany 718 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.06.2014 18:39 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2013 11:23
Posty: 26
Pochwały: 0
Nie wiem czy dobrze widzę że są srebrzyste czyli należało by się podlać :) ale by lepiej zobaczyć czy coś tam się nie dzieje w środku trzeba go wyjąc oczyścić z podłoża i dokładnie obejrzeć :) jeśli ma dużo ja to nazywam "zdechłych korzeni " czyli takich miękkich zgniłych itd to je odciąć a potem dać nowe podłoże tak na wszelki wypadek i nie podlewać przez kilka dni by odcięte miejsca zaschły :) Równie dobrze problem może tkwić tylko w tym ze starsze liście się marszczą i odpadają by dać miejsce nowym :) zauważyłam że wypuszcza nowy listek :)

_________________
Pozdrawiam :) ASIA :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 03.06.2014 12:13 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.08.2012 16:53
Posty: 1617
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 12
Witaj, twój storczyk ma bardzo marne szanse na przetrwanie i tak jak napisałaś niema bezpośredniego kontaktu ze słońcem także na pewno nie jest to poparzenie słoneczne, zresztą takie poparzenia wyglądają zupełnie inaczej.
Z tego co widzę masz do czynienia z wodnistymi plamami które świadczą o bardzo groźnej infekcji bakteryjnej. Jeśli w pobliżu tego egzemplarza znajdują się inne roślinki natychmiast je odseparuj od zainfekowanego falka.
Niestety miałam z tym do czynienia wystarczy kilka dni aby cała roślina została zainfekowana i mimo iż z pozoru korzenie wyglądają dobrze, to niestety one w krótkim czasie również zostaną zainfekowane - jak podejrzewam masz do czynienia z mokrą zgnilizną bakteryjną.
Możesz spróbować ją ratować chodź nie jestem wstanie Ci powiedzieć czy się uda, mnie niestety na 8 zainfekowanych w ten sposób roślin udało się odratować tylko jedną. Odetnij chorą część rośliny (z małym marginesem zdrowej tkanki) sterylnym narzędziem, ranę obsyp sproszkowanym węglem drzewnym. Po tym zabiegu rośliny nie zraszaj przez kilka dni i nie podlewaj, aż rana się zagoi (zaschnie). Jeśli posiadasz inne storczyki należy opryskać je preparatami miedziowymi lub Bioseptem (profilaktyka).
Powodzenia, będę trzymała bardzo mocno kciuki za Twojego falka :thumbsup:

_________________
Pozdrawiam, Ola

"Nie bójmy się eksperymentowania" Piotr Piesik

Zieloni współlokatorzy
Ogródek IsKiErKi
Podział dendrobium - krok po kroku
Nadwyżki IsKrY


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl