Dzisiaj jest 25.04.2024 00:32

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01.01.2011 14:46 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 01.01.2011 13:59
Posty: 1
Pochwały: 0
Witam serdecznie !
Przede wszystkim dla wszystkich forumowiczów życzenia wszelkich wspaniałości w Nowym Roku !
Właśnie trafiłam na Wasze forum i mam nadzieję na znalezienie pomocy dla mojego kwiatka.
Jest bardzo piękny, ale wciąż nękają go jakieś choroby lub żyjątka (?), Teraz po miesięcznym wyjeździe zastałam go w bardzo złym stanie. Postaram się wkleić zdjęcia, co będzie na pewno bardziej czytelne niż mój opis.

Załącznik:
DSC_0002.JPG [91.52 KiB]
Pobrany 570 razy


Załącznik:
DSC_0008 - Kopia.JPG [85.43 KiB]
Pobrany 625 razy


Załącznik:
DSC_0009 - Kopia.JPG [83.59 KiB]
Pobrany 623 razy


Załącznik:
DSC_0013 - Kopia.JPG [92.95 KiB]
Pobrany 626 razy


Nie wiem, czy zdjęcia właściwie obrazują problem. Pozdrawiam. Pastella.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.01.2011 15:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2010 16:46
Posty: 40
Pochwały: 0
"Trąbki Hioba" - taką kiedyś słyszałam nazwę dla tego sukulenta. Sama mam mały okaz, ale u mnie nic się nie dzieje. Mój stoi w oknie południowym i świetnie rośnie, lepiej niż w północnym (sprawdzałam). Może ma za dużo słońca i przysycha(?) Dla mnie te zdjęcia wyglądają, jakby trąbki nie zdążyły się rozwinąć i słońce je od razu przypiekło. Nie chcę jednak wprowadzać w błąd...
Pozdrawiam i wszystkiego NAJ na Nowy 2011 Rok życzę :)

_________________
Ziemia, słońce i woda czynią cuda... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.01.2011 17:03 

Pochwały: 0
Ja też mam takiego Hobbita (ale jest starszy i duży ) i teraz też zaczęły odpadać z niego ,,listki " ale mój to robi sobie naturalną selekcję słabszych liści (jest bardzo gęsty ), na zdjęciach widać młode dopiero rozwijające się trąbki , trzeba go też delikatnie odkurzyć i popryskać wodą i zapewne ozdrowieje.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.01.2011 23:02 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2010 20:17
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Przypomina mi on drzewko szczęścia (szczególnie łodygi, bo liście się różnią). Mam drzewko szczęścia już od kilkunastu lat, więc na podstawie niego mogę coś powiedzieć: przede wszystkim jest to drzewko - więc traci liście na zimę i nie ma się co martwić. U mnie też teraz wysychają i opadają te listki. Nie za bardzo widzę na Twoich zdjęciach oznak pleśni czy grzyba, uważam, że jest ok. Po drugie nie lubi przelania (jak kaktus), wiec zimą należy podlewać umiarkowanie (ja swojego podlewam teraz raz na 2 tygodnie, latem raz na tydzień, chyba że są upaly afrykańskie to wówczas 2 razy w tygodniu). I generalnie preferuje okno południowe, chociaż ubiegłego lata moje drzewko zostało przypalone od słońca (pierwszy raz odkąd je hoduje tak się stało), wiec schowałam je do cienia. Proponuje na wiosnę je poprzycinać - te rośliny świetnie nadają się na bonsai:) Po przycięciu wypuszczają 2x więcej młodych listków. 2 lata temu swoje drzewko przycięłam do samych łodyg bez liści i teraz mam zieloną czuprynę :) Dodaje zdjęcia.

flora: Ostatni raz proszę o poprawną pisownię.


Załączniki:
Komentarz: moje drzewko
1.jpg [33.61 KiB]
Pobrany 523 razy
2.jpg [35.59 KiB]
Pobrany 522 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.01.2011 18:44 

Pochwały: 0
Oczywiście to też jest drzewko szczęścia ale Hobbita nie można przycinać (mnie szkoda przycinać ) bo jego trąbki zaczną się kurczyć i wtedy zaczyna chorować a piękny ze zdrowymi ,dużymi trąbkami wygląda ślicznie----przecież to jest DRZEWKO SZCZĘŚCIA to musi być piękne. ;) ;)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.01.2011 19:43 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2010 20:17
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Buniu - pierwsze słyszę, że hobbitom nie służy przycinanie. Z racji tej, że jest to drzewko, to wg mnie nie ma przeciwwskazań. Poszukałam też na innych forach informacji na ten temat i użytkownicy właśnie zalecają przycinanie nawet hobbita. Chyba, że wiesz coś na ten temat z własnego doświadczenia, bo ja nie mam tego kwiatka i tylko posiłkuje się swoją wiedzą dotyczącą stricte drzewek szczęścia, które posiadam :)


flora: j.w.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.01.2011 20:33 

Pochwały: 0
Tak ,mam Hobbita dużego i kilka małych i właśnie z własnego doświadczenia wiem że tego Drzewka Szczęścia nie należy przycinać i formować - ja uważam że same trąbki są tak ładne że szkoda tego psuć.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl