Dzisiaj jest 29.03.2024 05:59

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 536 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09.03.2017 12:12 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.02.2015 19:53
Posty: 1900
Lokalizacja: Oleśnica
Pochwały: 5
Melduję się i ja w kolejnym wątku :flower3: ależ pędzisz, sporo się przez ten rok wydarzyło :flower4:

_________________
Pozdrawiam, Natalia :flower2:

Zielona ferajna
Truskawkowa działka
Mój świat w fotografii
Moje blogi Fotoblog Działkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.03.2017 15:06 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.05.2012 10:08
Posty: 294
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Piękna opowieść, aż sobie profilaktycznie zaparzyłam moją ulubioną herbatę zanim zabrałam się za czytanie ;) :heart:
Na pewno będzie to najpiękniejszy ogród w okolicy!

_________________
Poligon doświadczalny... Moje notatniki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 09.03.2017 18:20 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.01.2015 20:08
Posty: 6777
Lokalizacja: świętokrzyskie
Pochwały: 6
:flower6:
Melduję się w drugiej części Twojego uroczego wątku.
Widzę, że wiosenka u Ciebie też już zagościła.....

pozdrawiam, Gosia :bye:

_________________
taki zwykły ogródek
taki zwykły ogródek cz.II
taki zwykły ogródek cz.III
taki zwykły ogródek cz.IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.03.2017 07:23 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.05.2015 08:35
Posty: 199
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
Melduję się i ja w kontynuacji Twojego wątku :flower3: gratuluję pierwszego roku i życzę powodzenia w drugim. Bardzo cenię Cię za Twoją miłość do przyrody i umiejętność dostrzegania jej najmniejszych uroków. A swoją drogą dopiero teraz zauważyłam, że pochodzisz z mojego miasta :sun:

_________________
Mój blog ogrodniczy:
http://ogrodowyzakatek.blogspot.com/
Ja na forum:
http://forum.swiatkwiatow.pl/parapetowk ... 13104.html
ogrodowy-zakatek-anisy-t13712.html


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.03.2017 15:38 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
Piękny opis karkołomnej pracy godnej siłaczki.Drugi tom Twojej książki otwarty więc z wielką przyjemnością będę dalej śledzić wydarzenia i oglądać cudne efekty Twojej pracy. :thumbsup:

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.03.2017 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Dziękuję wszystkim moim kochanym czytelnikom za odwiedziny, komentarze, pochwały i słowa wsparcia. Jesteście cudowni! :kisshug: Bez was nie byłoby gramofonowego wątku, no i nie byłoby wielu z (już) gramofonowych roślin, choćby tych czosnków, które galopują do słońca z siłą godną podziwu. :sun:
Załącznik:
azCzosnki od Halinki 2017-03-10 5749.JPG
azCzosnki od Halinki 2017-03-10 5749.JPG [ 540.65 KiB | Przeglądany 992 razy ]

Są dwa rodzaje - większe:
Załącznik:
azCzosnki od Halinki 2017-03-10 5752.JPG
azCzosnki od Halinki 2017-03-10 5752.JPG [ 444.15 KiB | Przeglądany 992 razy ]

I wyraźnie różniące się od nich mniejsze. Halinko, nie podpowiadaj mi które jak będą kwitły, chcę mieć niespodziankę. :rotfl:
Załącznik:
azCzosnki od Halinki 2017-03-10 5751.JPG
azCzosnki od Halinki 2017-03-10 5751.JPG [ 459.42 KiB | Przeglądany 992 razy ]

Przywrotnik od Majki też już zachwyca. :heart:
Załącznik:
azPrzywrotnik 2017-03-12 5836.JPG
azPrzywrotnik 2017-03-12 5836.JPG [ 510.63 KiB | Przeglądany 992 razy ]

Na jesieni kupiłam na przecenach trochę krzewów, teraz wypatruję z niecierpliwością, czy dają jakieś znaki życia. Niestety niektóre sprawiają wrażenie martwych, z ostateczną oceną muszę się jednak wstrzymać. Jeszcze mają czas by się wykazać, nawet jeżeli gałązki są martwe to może coś puszczą od korzenia. A i na tych, które sprawiały wrażenie suchych, zaczynam już gdzieniegdzie dostrzegać mikroskopijne żywe pączki. :dance: Tutaj maluteńka sadzonka pęcherznicy kalinolistnej o ciemnych liściach - większy pęd chyba uschnięty, ale na mniejszym coś ładnego się pokazuje. :dance:
Załącznik:
azPecherznica kalinolistna 2017-03-12 5823.JPG
azPecherznica kalinolistna 2017-03-12 5823.JPG [ 337.44 KiB | Przeglądany 992 razy ]


Najwięcej radości sprawiają mi jednak pierwsze kwiaty krokusów na mojej działce. Są dla mnie uosobieniem nadziei, odnawiającego się życia. Bez kolorowych krokusów na przedwiośniu nie wyobrażam sobie ogrodu, dlatego na jesieni posadziłam siedem odmian, i w tym roku będę szukać kolejnych, jakich jeszcze nie mam. Debiut należy do krokusa Cream Beauty, u mnie zwanego Krokusem Kocimiętkowym - bo posadziłam go przy kocimiętce. :rotfl:
Załącznik:
azKrokus Cream Beauty 2017-03-12 5808.JPG
azKrokus Cream Beauty 2017-03-12 5808.JPG [ 448.13 KiB | Przeglądany 992 razy ]


Swój kolor zaczyna pokazywać też krokus Whitewell Purple, zwany z kolei Krokusem Kretowym, bo kretowi zawdzięcza najpewniej swe życie i to, że może zaprezentować swoje piękno. Gdy tylko go posadziłam, zaraz zaczął pod nim buszować kret, widocznie wyczuł jakieś żarłoki szykujące się do krokusowej uczty. Wyrzucał cebulki tego krokusa na wierzch gleby chyba z pięć razy, a ja je z powrotem wciskałam. Zastanawiałam się, czy wyjdzie choć jedna roślinka, a tymczasem zdaje się, że wyszły chyba wszystkie! :clap: Krety mogą czasami bardzo irytować, zmieniając ukształtowanie terenu niekoniecznie zgodnie z naszą wizją ogrodu, ale trzeba im to wybaczać - bądź co bądź łatwiej nam wyrównać kreci kopiec i zasadzić ponownie wyrzuconą przez kreta roślinę, niż w jego zastępstwie ryć pod ziemią i wyłapywać wszystkie pędraki częstujące się korzeniami naszych upraw... :whistling:
Załącznik:
azKrokus Whitewell Purple 2017-03-12 5829.JPG
azKrokus Whitewell Purple 2017-03-12 5829.JPG [ 381.56 KiB | Przeglądany 992 razy ]


Jeszcze w temacie rycia pod ziemią - opadająca woda odsłoniła wejście do jakiegoś tajemniczego korytarza... :mysli: Dziura jest w prawie pionowym zboczu, pod korzeniami śliwy, tuż nad Jeziorem Gramofonowym. Żaden "normalny" gryzoń chyba nie zrobiłby sobie nory, wychodząc z której wpadałby od razu do wody, moje podejrzenia skierowały się więc ku ciekawemu, ziemnowodnemu zwierzątku, nazywającemu się rzęsorek rzeczek. Jest to coś jakby... pływająca mysz, :whistling: ale mysz pożyteczna, bo mięsożerna, żywiąca się larwami owadów żyjących w wodzie (komary!!!) i ślimakami (!!!) Oczywiście to tylko moje podejrzenie, nie wiem czy to naprawdę on, ale sami powiedzcie, czy nie fajne byłoby mieć takie ciekawe zwerzątko w ogrodzie...? :heart:
Załącznik:
azNora 2017-03-10 5739.JPG
azNora 2017-03-10 5739.JPG [ 556.52 KiB | Przeglądany 992 razy ]


Z Gramofonowej Działki pozdrowienia ślą wam moi pomocnicy:

Czarnuś (tutaj obrażony i ostentacyjnie trzęsący się z zimna, by wyżebrać ode mnie jakieś lepsze smakołyki niż to co dostaje kocie pospólstwo - oj, chyba po tatusiu Borysie odziedziczył skłonności do obrażalstwa i aktorskie zdolności)...
Załącznik:
azCzarnus 2017-03-10 5775.JPG
azCzarnus 2017-03-10 5775.JPG [ 578.03 KiB | Przeglądany 992 razy ]


oraz Lilka (zapowiadająca się chyba na Kocicę Alfa na tym terenie - pilnie nadzoruje wszystko, co się dzieje na działce, przygląda się krytycznie moim ogrodowym pracom, jak prawdziwa gospodyni wita każdego wchodzącego na działkę kota; a charakterek swój ma, oj ma! potrafi nawet mnie zbić za to, że za rzadko i za małe kawałki mięsa jej daję (tego mięsa, które przyniosłam oczywiście dla siebie do jedzenia) - nie jest to wyciągnięcie łapy z pazurami by mi mięso wyrwać z ręki, ale karne pacnięcie łapą ze złością, by mnie przywołać do porządku! łatwo ją tego oduczyłam, jest bardzo pojętna, wystarczyło bym ze dwa razy pogroziła jej palcem mówiąc "nie bij mnie!" i teraz wystarczy już samo "nie bij mnie" wypowiedziane stanowczo ale zupełnie spokojnie, i już Lilka cofa swoje rozzłoszczone łapki w pół gestu :hug4: )
Załącznik:
azLilka 2017-03-12 5815.JPG
azLilka 2017-03-12 5815.JPG [ 651.64 KiB | Przeglądany 992 razy ]

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.03.2017 20:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2014 17:11
Posty: 2446
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 4
Piękne posty Karolinko. Z przyjemnością i ciekawością się je czyta :)
Na pewno będę Cię odwiedzała :)

A....Karolinko a wydeleguj na moją działeczkę trochę tych żab. Dziś pracowałam na swojej i już znalazłam multum ślimaków :(

_________________
Pozdrawiam Jola

Mój ogródek szczęścia
Mój ogródek szczęścia II
Skromne parapety Joli


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12.03.2017 21:46 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.02.2013 21:23
Posty: 7857
Pochwały: 24
Rzęsorek rzeczek- nie tylko ciekawy, ale i rzadki. Byłoby fajnie takiego mieć. Kiedyś przyłapiesz to stworzenie.

_________________
:flower4:
Pozdrawiam
Parapety Jagi cz.II
Ogród Jagi cz.I,Ogród Jagi cz.II, Ogród Jagi cz.III,Ogród Jagi cz. IV


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2017 05:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.10.2013 12:48
Posty: 3660
Lokalizacja: Lublin/Szczecin
Pochwały: 31
Jolanna pisze:
A....Karolinko a wydeleguj na moją działeczkę trochę tych żab. Dziś pracowałam na swojej i już znalazłam multum ślimaków :(

Załóż oczko wodne, to żaby się same do ciebie sprowadzą. :bye:

_________________
Pozdrawiam, Karolina

Działka pod Gramofonem: rok pierwszy, rok drugi
Działka pod Magnetofonem (aktualny wątek)
Siewki roślin flory Polski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13.03.2017 08:35 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2013 13:51
Posty: 2977
Lokalizacja: okolice Lipska woj. mazowieckie
Pochwały: 2
Wstąpiłam i ja, krokusy zachwycają bo u mnie dopiero niezdarnie się gramolą :wallbash: Ale zimno i szaro więc im się nie śpieszy. Widać wiosnę u Ciebie :sun: A kotki tez bardzo ładnie pozują do zdjęć. :clapping2:

_________________
Pozdrawiam Magda
remanent w moim ogródeczku cz.II
remanent w moim ogródeczku
pomysl na zielnik
zwyczajne rosliny Magdy

"(...) rośliny robią wszystko, żeby przeżyć, niezależnie od tego, gdzie się je posadzi. Tak samo jak ludzie."


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 536 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl