Dzisiaj jest 29.04.2024 14:58

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15.05.2011 19:19 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.05.2011 22:38
Posty: 3
Pochwały: 0
Witam, mam pytanie co do cytryny skierniewickiej otóż na nawozie płynnym piszę ,że wlewać 7 ml nawozu na 1 litr wody co 2 tygodnie i tu moje pytanie Trzeba podlewać tylko tą wodą z nawozem ? Bo chyba litr wody wystarczy na 2 tygodnie .Czy podlewanie samym nawozem nie zaszkodzi cytrynce ? Znalazłem także na tej stronie :http://www.naszecytrusy.pl/nawozenie.htm nawóź wolno-działający który jest o wiele wygodniejszy w użytku i tu moje pytanie czy ten się nada ? : http://allegro.pl/substral-osmocote-kor ... 25551.html . Zdjęcie nawozu wolno stojącego z pierwszej strony przedstawia nawóz do ogrodów a ja zamierzam uprawiać cytrynkę na balkonie więc nawóz z linku który podałem będzie dobry ?Czy wystarczy stosowanie tylko tego wolno działającego ? Bardzo proszę pomoc.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15.05.2011 20:46 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33395
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Podlewamy raz na 2 tygodnie nawozem, w międzyczasie czystą wodą (lepiej przegotowaną). Ja używam biohumus, moim zdaniem jest bezpieczniejszy.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17.05.2011 19:37 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 17.05.2011 08:34
Posty: 5
Pochwały: 0
"Zielony dom" nazwa nawozu do kwiatków kwitnących , również cytrusów, w płynie. 0,3 nakrętki do butelki po soczku "kubus" zalać wodą .. Wystarcza na podlanie 8 kwiatków doniczkowych!! Jak pisze "Elka" woda przegotowana, nawet mineralna z butelki być może, ale ja odstawiam wodę na noc w pojemniku do rano i dopiero podlewam, by woda zastała się trochę..
I może wyjdę na wariatkę, ale do kwiatków trzeba mówić i "upewnia" je że się kocha.. Wówczas wyrosną piękne..

Ja moje zielone skarbusie kocham i całuję w listeczki, bo one pięknie się odwdzięczają poprzez wydanie owoców czy kwiatów ..Może będę sentymentalna , ale odratowałam z marketu (tesco) kwiatek, nie wiedziałam nawet jaki , ale był taki mizerny bidulek.. Przyniosłam do domu, przesadziłam do nowej ziemi i doniczki, a po dwóch miesiącach zaczął wypuszczać pąki.. Teraz jest najpiękniejszym kwiatkiem w domu, a zawsze byłam przekonana że do roślinek ręki nie mam..

Może kwiatki tak jak ludzie i zwierzęta potrzebują miłości ??!!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl