Dzisiaj jest 19.04.2024 13:50

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01.03.2015 20:47 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
tulsi pisze:
Liście są śliczne, a obok widzę kępkę przebiśniega, jak słodziutki :clapping2: :sun:

To pełnokwiatowa odmiana, o bardzo kulistych kwiatach :)

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.03.2015 20:51 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.12.2014 11:32
Posty: 131
Pochwały: 0
Piękne fiołeczki, piękne przebiśniegi, niech cieszą Twoje oczy i radują serce :heart:

Takie słodkie fotusie też miło obejrzeć :sun: :clapping2:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.03.2015 22:21 

Pochwały: 0
BasiaK pisze:
Trochę to nielogiczne, nie uważasz? Skoro jedna szkółka (sadzawka) wystawia w ofercie 7 odmian, a fachowcy z giełdy mówią, że to za trudne, to mi się nasuwa pytanie, co to za fachowcy :) Pozwolisz, że pozostanę przy swoim zdaniu.

B.


Nie wszystkich fachowców pytałem i sprawdziłem - nie mam ku temu czasu i nie namówisz mnie na internetowy zakup ,a twojego zdania nie znam.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.03.2015 20:25 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Większość roślin ogrodowych (a tym bardziej dziwadeł domowych) kupuję przez internet i tylko raz trafiłam na felerne sadzonki (zgniły) zrobiłam reklamację, bez problemu dostałam nowe i w dalszym ciągu uważam ten sposób zakupów za świetny! odwiedzam również sklepy, targi i giełdy ogrodnicze ale ceny są z reguły wyższe a wybór zdecydowanie uboższy ....
Zamierzam w tym roku kupić w ten sposób cyklameny i kilka hortensji do ogrodu.

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.03.2015 21:52 

Pochwały: 0
Majanda12 pisze:
(...) odwiedzam również sklepy, targi i giełdy ogrodnicze ale ceny są z reguły wyższe a wybór zdecydowanie uboższy ....
(...)

U mnie ,oprócz kwiaciarni ,wszystko jest tańsze a wybór przeogromny - można wybierać i przebierać jak się chce.
Oczywiście traci się przy tym kupę czasu ale taki "wybrany i przebrany" kwiatek lepiej mnie smakuje.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.03.2015 22:18 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.10.2007 22:30
Posty: 17136
Lokalizacja: UK
Pochwały: 18
Zakupy przez Internet są o wiele łatwiejsze, zwłaszcza jak z czasem jest krucho. Poza tym łatwiej zdobyć rośliny rzadziej spotykane. Co do cen i jakości, to z tym bywa różnie, dlatego warto kupować w sprawdzonych punktach sprzedaży :)

_________________
"Nie miej wątpliwości: chwasty wygrają. Ostatni ruch zawsze należy do Natury"
Pozdrawiam :bye:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 07.03.2015 22:33 

Pochwały: 0
gregorius pisze:
Zakupy przez Internet są o wiele łatwiejsze (...) Co do cen i jakości, to z tym bywa różnie (...)

Łatwiejsze bo nie widać pieniędzy i towaru a później człowiek rozczarowany...Oczywiście ,że dokonuje e-zakupów ale przede wszystkim rzeczy trwałych i to w bliskim sąsiedztwie.

Z miękkimi roślinkami /nasionkami itp nie będę próbować (już próbowałem) bo mam giełdę pod nosem i kilku ogrodników - to co potrzebuję tam realizuję i sam "po drodze",a może jeszcze ktoś coś da.

Ogólnie do handlu w Polsce mam zastrzeżenia (niedbałość o klienta, byle jak, byle...wcisnąć!) ,może dlatego ,że brak większej konkurencji i bida - ciągle na dorobku!? Nie wiem jak to jest teraz zagranicą ale pamiętam z lat 80/90-tych ub.w. (cebulki z Wiednia - to była jakość!) ,że jak coś zareklamowałem to bez problemu otrzymałem szybką odpowiedź/ wymianę i jakiś gratis ,co teraz zdarza się tylko w hipermarketach ale tam zaś niska jakość - II rynek, drugi świat!


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.03.2015 08:12 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.12.2014 11:32
Posty: 131
Pochwały: 0
Zamówiłam w sadzawce.pl cyklameny dyskowate oraz konwalie, białą i różową. Po niedzieli dojdą. Dam znać w jakim stanie są te rośliny i czy jest tak jak piszesz roh65 :sun:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.03.2015 08:44 

Pochwały: 0
tulsi pisze:
Zamówiłam w sadzawce.pl cyklameny dyskowate oraz konwalie, białą i różową. Po niedzieli dojdą. Dam znać w jakim stanie są te rośliny i czy jest tak jak piszesz roh65 :sun:

Tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni tak ta jedna przesyłka - nic tym nie udowodnisz - muszą to być doświadczenia i obserwacje wieloletnie a nie jedno przedwiosenne.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.03.2015 09:28 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 11.12.2014 11:32
Posty: 131
Pochwały: 0
Darku, zamawiałam nasiona tudzież inne rośliny online i jak do tej pory jestem zadowolona. Ty masz takie doświadczenia, inni mają inne :flower3:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl