Dzisiaj jest 29.03.2024 01:39

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 795 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03.09.2015 22:12 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.10.2014 21:42
Posty: 476
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 1
:hi: Ja nie mam tradycji ogrodniczych ale dzieciństwo i młodość spędziłam na wsi i od zawsze bardzo lubiłam prace polowe a najbardziej, gdy było wokół dużo zwierzaków. :kotek: :pies:

_________________
Pozdrawiam,
Bogda

"Zwróć swoją twarz ku słońcu a cień zostanie w tyle" :sun:

Mój wiejski ogród


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.09.2015 09:27 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 08.12.2013 10:47
Posty: 11310
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 43
Ja mam trochę "tradycji" - dziadek działkowiec (ze wsi pochodził, więc chyba POD to była dla niego namiastka, do tego odskocznia od marudzenia żony ;), no i źródło dodatkowego dochodu), potem moja Mama, przyłożyła się do zarażania mnie roślinami moja sąsiadka-nauczycielka, ciotka z ogrodem, wujek co też działkę uprawiał - chyba nie miałam szans, żeby od ogrodowania uciec :D

B.

_________________
Moje domowe rośliny cz.1 , cz.2 i cz.3


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.09.2015 13:50 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2014 19:51
Posty: 1043
Lokalizacja: okolice Ełku
Pochwały: 3
Panie Janku. (Bo dla mnie to jesteś już pan) Ja od zawsze byłam takim dziwnym dzieckiem i dziwną nastolatką potem. Inne dziewczyny w moim wieku myślą o ciuchach i kosmettkach. Kupe kasy wydają na moim zdaniem pierdoły. Nie mam o czym z nimi gadać (po to mi to forum :wallbash: ). Uprawa roślin uspokaja i poprawia nastrój. Zmienia człowieka na lepsze. Kiedyś teren wokół mojego domu był dosłownie śmietnikiem. Lubie mieć świadomość, że nie tylko mogę, ale zmieniam moje otoczenie na lepsze. Twój ogród mi się podoba bo przywiązujesz taką samą wagę do liści co do kwiatów. Co do twoich roślinek z wymiany. Miskant srebrny przerósł moje oczekiwania i musiałam mu wzmocnić zabezpieczenia ;) Miskant olbrzymi rośnie na prowizorce bo latem ziemia była za twarda i nie mogłam skopać grządki. Może teraz jesienią.....

_________________
tuje-mazury-i-podlasie-t13542.html pomocy. Mam krowy za siatką
zapraszam do mnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.09.2015 19:20 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33340
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Janku jak pięknie określiłeś, piękno ciągnie do piękna :clapping2:
U mnie nie było rodziców ani dziadków którzy mieli zamiłowanie do kwiatów, więcej warzywa i takie małe rabaty z kwiatami jednorocznymi..Już jako dziecko poprosiłam mojego tatusia o kawałek ogrodu i mi przekopał. Nie brałam pieniędzy od rodziców na kwiaty zawsze starałam sobie na nie zarobić chodząc na grzyby czy jagody, które miałam pod nosem. :rotfl2:
Wiele pierwszych kwiatów miałam z lasu :flower4: , robiłam spacery i zbieram to co ludzie wyrzucili, czyli irysy, barwinki, szafirki i tak pomału nabierałam ochoty na więcej i więcej do dziś dzień tak mam,.,Teraz również pieniądze na kwiaty sama sobie zbieram, mam pieniążki za kwiaty(nadwyżki) nigdy z wypłaty męża, taka już jestem... :rotfl2: Więc zamiłowanie mam od siebie samej. :heart:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.09.2015 19:26 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
Przodkowie ho,ho :yahoo: Ja miałam przodków ale z ogrodami poza babcinym mini ogródeczkiem z hostami i słonecznikiem nie mieli nic wspólnego. Nikt też nie miał nawet działki POD. Zamiłowanie miałam od dziecka (układałam ikebany ) robiłam sekrety z kwiatów pod szybą, ale bakcyla złapałam w podstawówce na pracach społecznych, które odbywały się w zakładzie zieleni parku zdrojowego. Często chodziłam do szklarni zdrojowych pobyć z roślinami i podglądałam ogrodników, którzy tworzyli kobierce, skrzynki, tapiary z kwiatów, a latem zdobiły cudnie park i ulice. Potem zostały marzenia i pragnienia zastępowane namiastkami, aż
wreszcie...
W takim miejscu jak u Ciebie Janku wielką przyjemnością byłby taki sen ogrodnika, ale nie mam jeszcze więc pomarzę i popatrzę u Ciebie na razie!?!?

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.09.2015 21:25 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 28.10.2014 19:29
Posty: 803
Lokalizacja: okolice Torunia
Pochwały: 6
:clapping2: Przyznam szczerze ,że po przeczytaniu Waszych dróg do kwiatowej miłości ,poczułem się wśród swoich . Oczywiście każdy ma swoje drogi do Ogrodów ,przez duże O .
Ale jedno nas łączy- umiłowanie piękna ,dlatego wśród takich osób warto być , bo spacerując po naszych ogrodach ,nie musimy sobie nic tłumaczyć. My wiemy co jest godne uwagi ,mimo ,że dla każdego coś innego. Nas to nie dziwi !
Pozdrawiam wszystkich ogrodników i tych dużych i tych małych, :flower3: janek

Ps A ten kawałek błękitu ,to dla Pań Ogrodniczek ,które nie boją się pobrudzić w ziemi.


Załączniki:
Życzę błękitnego nieba.jpg
Życzę błękitnego nieba.jpg [ 227.74 KiB | Przeglądany 215 razy ]

_________________
http://ogrodtygrzyka.pl/ Blog ogrodniczy faceta z pasją
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.09.2015 21:39 
Offline
Starszy ogrodnik
Starszy ogrodnik

Rejestracja: 28.10.2014 19:29
Posty: 803
Lokalizacja: okolice Torunia
Pochwały: 6
:hi: Paulino , miło mi czytać takie wieści o przesłanych roślinach, u mnie również wszystko się przyjęło i w kolejnym sezonie zapewne zakwitnie .
A co do formy zwracania się do mnie - pełna dowolność ,dla mnie ważny jest takt , a nie nadmuchane formy grzecznościowe - janek brzmi okey.
Pozdrawiam serdecznie ,Twoja postawa godna naśladowania. :thankyou: janek

_________________
http://ogrodtygrzyka.pl/ Blog ogrodniczy faceta z pasją


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.09.2015 22:09 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2014 18:43
Posty: 1896
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 3
A ja chyba odziedziczyłam zamiłowanie po Mamie, która kocha kwiaty i przyrodę. Co prawda odkryłam to dopiero 2 lata temu, ale lepiej późno niż wcale, a poza tym jak mi smutno i źle, to mam kwiaty :flower5: :sun:

_________________
pozdrawiam Teresa


mój mały ogródek

mój mały ogródek II

domciowe tesski


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.09.2015 07:19 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33340
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
To czyli Len dla mnie też, pazurami drapie jak kura. :rotfl2: :rotfl2:
Jedynie zimą mam ładne długie a od wiosny paznokcie mi się łamią :rotfl:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.09.2015 17:35 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2013 13:51
Posty: 2977
Lokalizacja: okolice Lipska woj. mazowieckie
Pochwały: 2
Kasia skąd ja to znam :rotfl2: Nawet nie ma sensu zapuszczać bo za chwilę coś trzeba przesadzić, przekopać i po paznokciach. Ale efekty warte poświęcenia.
Mnie ogrodnictwem babcia zaraziła, wszystkiego od niej się nauczyłam. A teraz dalej się uczę od Was Kochani :heart:

_________________
Pozdrawiam Magda
remanent w moim ogródeczku cz.II
remanent w moim ogródeczku
pomysl na zielnik
zwyczajne rosliny Magdy

"(...) rośliny robią wszystko, żeby przeżyć, niezależnie od tego, gdzie się je posadzi. Tak samo jak ludzie."


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 795 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 80  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl