Dzisiaj jest 25.04.2024 14:05

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31.07.2008 12:02 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 31.07.2008 11:44
Posty: 1
Pochwały: 0
Witam:) Mam młodego, do czasu ładnie kwitnącego skrzydłokwiata. Ostatnio jednak chyba zaczął chorować.

Otóż, nagle kwitnące kwiaty zatrzymały się jakby w rozwoju... i już nie zakwitły do normalnej wielkości. Zbiegało się to w czasie z pojawieniem się dziwnych białych narośli na 'słupku'? kwiatu(nie wiem czy słupek to prawidłowa nazwa) ;) . Dla mnie, laika w tej dziedzinie, wyglada to jak grzyb. Poniżej podaję linki do fotek.

Dodam jeszcze, że ' to coś ' się sypie, a po pojawieniu się tego kwiaty zaczęły szybko przekwitać.

Co to może być.. ? i co można zrobić? Proszę o pomoc.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 00d9f403c1

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 598200b251

Pozdrawiam. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.08.2008 23:15 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 05.05.2008 07:43
Posty: 42
Pochwały: 0
Skrzydłokwiat kwitnie krótko - tak już jest . Kwiat zamiera, robi się "brzydki", a młode kwiatki nie zawsze chcą wyrosnąć na taką wysokość jak ich poprzedniczki. To nie Twoja wina. Czasem kwitnie obficie, a czasem ma tylko 1-2 kwiatki.
Zraszanie przedłuża żywotność kwitnących kwiatów i jeszcze jedno- nie lubi bezpośredniego słońca. Moja roślina korzysta z oświetlenia akwarium ( 3 m od okna ).


Załączniki:
Komentarz: skrzydłokwiat
DSC00070.JPG [226.77 KiB]
Pobrany 1006 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl