Dzisiaj jest 26.04.2024 03:59

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04.07.2011 07:01 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2010 16:03
Posty: 55
Pochwały: 0
Witajcie. mam problem ze swoim hibiskusem. nie wiem czemu ale wciąż u niego znajduję żółknące liście choć go nawożę. Nie wygląda najlepiej choć ma piękne kwiaty. Mogłabym powiedzieć że sobą straszy. Czy ktoś by wiedział co mu dolega? Byłabym dozgonnie wdzięczna.


Załączniki:
DSC00584.JPG
DSC00584.JPG [ 56.29 KiB | Przeglądany 3320 razy ]
DSC00598.JPG
DSC00598.JPG [ 59.54 KiB | Przeglądany 3323 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.07.2011 09:34 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 04.02.2011 11:52
Posty: 17
Pochwały: 0
Poczytaj sobie w internecie o jego warunkach i zobacz czy wszystko aby na pewno jest ok.
Tutaj masz info o nim z naszej strony:
http://www.swiatkwiatow.pl/hibiskus-ketmia-roza-chinska--hibiscus-rosa--sinensis-id396.html

I sprawdź czy spadające liście to czasem nie efekt przenawożenia

_________________
W uprawie:
Mandarynka
Cytryna
Kawa Arabska
Albicja "Rosea"
Polyscias fruticosa
Muchołówka Amerykańska
Rosiczka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.07.2011 09:51 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 12.03.2011 19:51
Posty: 38
Pochwały: 0
Witaj
Mam do ciebie pytanie: czy jesteś pewna że to jest hibiskus??? Ja mam taki sam ale to jest róża chińska. Jest bardzo podobna do hibiskusa, ale hibiskus ma kwiatki o pojedynczych płatkach. U mnie żółkły liście jak kwiat miał mało wody. Zauważyłam, że ten kwiatek jest bardzo wyczulony na spadek wilgotności ziemi, bo jak tylko jest bardziej sucho to zaczyna więdnąć. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.07.2011 10:07 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2010 16:03
Posty: 55
Pochwały: 0
pustelniku ja go od niedawna nawożę. raz na tydzień. Zaczęłam go nawozić ze 3 tyg temu.
Kasiu to jest hibiskus. Kupowałam go u siebie w kauflandzie i pisało że to hibiskus, a co do wody to bywało nawet, że go przelewałam. Teraz go staram się w miarę regularnie podlewać, ale i to nie pomaga. Dalej mu liście żółkną i nie wiem czemu. Nawet po nawóz nic mu nie pomaga. Pomocy . . . . :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.07.2011 15:50 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2010 21:35
Posty: 271
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 0
Hibiskus, róża chińska, ketmia - to wszystko nazwy tej samej rośliny. Hibiskusy domowe nie lubią przestawiania, reagują na to zrzucaniem pąków i żółknięciem liści. Są także wrażliwe na ataki szkodników - mszyc, przędziorków. Obejrzyj dobrze liście, czy nie kryją się gdzieś obcy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.07.2011 15:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 04.02.2011 11:52
Posty: 17
Pochwały: 0
No właśnie skoro go od nie dawna nawozisz a przedtem rósł dobrze to może być od tego przyczyna. A nawozisz go odpowiednią dawką? może spróbuj z pałeczkami albo zaprzestań nawozić, ew zobacz tak jak izka mówi czy nie ma gdzieś szkodników.

W sumie piszesz że go często przelewałeś, to w sumie też nie jest dobre nawet dla roślin które lubią wilgoć, a i w tej doniczce masz dziurkę czy jest zamknięta?

_________________
W uprawie:
Mandarynka
Cytryna
Kawa Arabska
Albicja "Rosea"
Polyscias fruticosa
Muchołówka Amerykańska
Rosiczka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 06.07.2011 07:41 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.10.2010 16:03
Posty: 55
Pochwały: 0
Jest w doniczce dziurka więc ma gdzie woda odpływać, ale jak teraz mniej podlewam, to woda zostaje w doniczce a nie wypływa do podstawki. Martwię się że mój hibiskus pójdzie na straty (kolejne 2 liście poszły do kosza), a też nie ma żadnych szkodników pod liśćmi . . .


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.02.2013 09:34 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Hibiskus lubi światło, może miał go zbyt mało? W lecie można go wystawić na balkon czy do ogrodu.

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.02.2013 17:55 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.08.2012 16:53
Posty: 1617
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 12
Gubienie liści zimą jest całkiem normalnym zjawiskiem spowodowanym zbyt małą ilością światła, jeśli przetrwa do marca, to zapewne wiosną wypuści dużo nowych listków. Może warto byłoby go przestawić na południowy parapet, szczególnie zimą, bo te rośliny lubią dużo światła. Wymaga też zraszania, gdyż powietrze w domu jest suche z powodu ogrzewania i sprzyja to rozwojowi szkodników.
Radzę przyjrzeć się dokładnie liściom od spodu, sprawdź, czy nie ma tam mikroskopijnych szkodników, poszukaj też pajęczynek i białych pruszków. Jeśli nic takiego nie ma to będzie wina suchego powietrza.

_________________
Pozdrawiam, Ola

"Nie bójmy się eksperymentowania" Piotr Piesik

Zieloni współlokatorzy
Ogródek IsKiErKi
Podział dendrobium - krok po kroku
Nadwyżki IsKrY


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31.07.2013 07:22 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 26.07.2013 20:27
Posty: 120
Pochwały: 1
izka53 pisze:
Hibiskus, róża chińska, ketmia - to wszystko nazwy tej samej rośliny. Hibiskusy domowe nie lubią przestawiania, reagują na to zrzucaniem pąków i żółknięciem liści. Są także wrażliwe na ataki szkodników - mszyc, przędziorków. Obejrzyj dobrze liście, czy nie kryją się gdzieś obcy


Hibiskusy mają wiele odmian- i nieprawdą jest co piszesz, że to jedna roślina - bo hibiskus chinensis - to chińska róża - ta z parapetów mieszkań, hibiskus syriakus - ketmia syryjska - to te rosnące krzaki w ogrodzie, jest i ten na herbatki Hibiskus Sandarifa, czyli malwa sudańska, jest hibiskus bagienny - o olbrzymich kwiatach - rośnie też w ogrodzie... Pewnie są jeszcze i inne - ale skoro nieznane u nas, to nie zgłębiam jakie. :wink:
Jak założę swój wątek to pokażę jak się różnią - mam chińskie róże, ketmie i hibiskusa bagiennego.

Żółknięcie listków widzę i u moich wielu chińskich róż - jednak nie uważam tego za wadę - obrywam i rosną i kwitną nadal. Sądzę, że to zbytnie wysuszenie podłoża - nawet niedługi czas widocznie skutkuje że któryś jest głodny i zamiera. Przecież podłoże się wyjaławia - stąd ja nieraz w połowie lata przesadzam do większej doniczki i dodaję świeżej ziemi. Nie ruszam przesadzanej bryły - ot całość wstawiam - nawet kwitnące - do nowego podłoża. Poprawę szybko widać. Ziemia w doniczce szybko -a jeszcze jak kupna - robi się taka pylista i woda przelatuje nie karmiąc roślin. Nabyłam wiosna hydrożel do kwiatów - i wsadzając po zimowaniu do nowej ziemi - mieszam do niej trochę hydrożelu. Dłużej wytrzymują w doniczkach rośliny i rzadziej podlewam. :wink: .

_________________
Pozdrawiam- Ela...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl