Dzisiaj jest 19.04.2024 10:11

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Biedny storczyk
Post: 23.11.2008 13:30 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.11.2008 13:19
Posty: 4
Pochwały: 0
Ja także mam problem ze storczykiem . Otóż pięknie sobie rósł . Kwiaty takze się pojawiały-białe i dorodne. Problem zaczął się w tedy gdy musiałam wyjechać. Zostawiłam swojego storczyka na tydzień po opieką innej osoby.Kiedy wróciłam ,ta osoba oznajmiła mi że była nie uważna i złamała w jakis tam sposób(mniejsza z tym)kwiat. To był ostatni kwiatek , który miał samoistnie odpasć. Rezultatem było to , iż łodyga natychmiastowo zaczeła usychać, do samego dołu. Nawet nie mam jak podciąć oczek od dołu bo jest tylko suchy badyl. Jednak roślina nadal ma piekne zielone liście i mase korzeni . Proszę o pomoc, czy jest ratunek jeszcze dla mojego kwiatka . Co mam zrobić w takiej sytuacji???? :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24.11.2008 15:37 

Pochwały: 0
Soniu a może byś tak określiła co to za storczyk, jest sporo odmian i różnią się warunkami uprawy.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 08.12.2008 21:46 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.11.2008 13:19
Posty: 4
Pochwały: 0
[list]Phalaenopsis z białymi kwiatami czy ktoś może mi poradzić do tego co wyżej napisałam jak dalej mam postępować pielęgnować.....(łodyga kompletnie uschła ale liście mimo upływu czasu są piękne zielone), więc wychodzę z założenia ze nie wszystko stracone. Czekam na radę ...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21.12.2008 15:14 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 12.12.2008 19:37
Posty: 160
Lokalizacja: Niemcy (Polska-opolskie)
Pochwały: 0
Witaj!
Przede wszystkim sie nie martw ;) To, ze lodyga uschla to nic strasznego, powiedzialabym, ze to normalne tez.
Ja zajmuje sie troche storzykami od jakiegos czasu i musze powiedziec, ze "falki" sa bardzo latwe w uprawie.
Suchy ped obcinam. Zgadzam sie z Maria w zupelnosci ale robie to ze wzgledow estetycznych.Delikwenta przenosze w chlodniejsze miejsce, wtedy sa duze szanse, ze po3-4 tygodniach wypusci nowy ped i zacznie kwitnac. Mam to sprawdzone :)
Nauczylam sie tez oserwowac korzenie: gdy sa zielone nie podlewam do tego czasu jak stana sie srebrno-biale. Wtedy wstawiam doniczke do polowy zanurzona w wodzie na ok 30 min. I tutaj wazne jest zeby to nie byla "kranowa". Najlepiej deszczowka, z filtra (posiadam Brite), lub dastylowana.Przy destylowanej trzeba jednak pamietac o nawozeniu.
Moje kwiaty stawiam tez na miejscu gdzie nie groza im przeciagi - nie lubia tego.
Pozdrawiam goraco!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22.12.2008 22:48 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.02.2008 15:08
Posty: 176
Pochwały: 0
Jak sie ciesze ze moni napisalas o storczykach.Ja wlasnie dzisiaj dostalam w prezencie jednego i jak dotychczas jedynego storczyka.Ma zielone korzonki i bede czekac az mu zbieleja. a wyglada takObrazek
Mam okna zachodnie wiec swiatla nie bedzie miec za duzo ale chyba bede go doswietlac.Bardzo chcialam miec storczyka i wreszcie go mam.Czy bede miala troche szczescia w jego hodowli ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23.12.2008 11:51 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 12.12.2008 19:37
Posty: 160
Lokalizacja: Niemcy (Polska-opolskie)
Pochwały: 0
Kochana Matelko!
Niewiem czy dobrze odmieniam... :roll:
Storczyki to najpiekniejsze kwiaty (dla mnie) :lol:
Piekny jest ten Twoj Phalaenopsis :shock: Napewno bedziesz miala duzo radosci z niego czego Ci bardzo zycze!!!
Jezeli stoi na zachodnim oknie to mysle ze baaaardzo dobre miejsce. Moje tez takoe maja i nie musze ich doswietlac.Wlasnie wczoraj wszystkim robilam"kapiel", bo wyjezdzam do Polski na 2 tyg. i musza byc "najedzone" ;) :lol:
Z mojego doswiadczenia wiem ze :NIE DMUCHAC NIE CHUCHAC i bedzie wszystko OK ;)
Proponuje zakupic (bialego, sa sliczne) do towarzystwa...
Pozdrawiam goraco.Monia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 04.01.2009 13:16 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 23.11.2008 13:19
Posty: 4
Pochwały: 0
Dziękuję wszystkim za bardzo cenne wskazówki. Jak najbardziej zastosuję je w praktyce. Pozdrawiam serdecznie. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: storczyk
Post: 04.01.2009 22:38 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.02.2008 15:08
Posty: 176
Pochwały: 0
Moniu dzieki za otuche.Tak bardzo chciałabym zeby mi nie zmarniał zwlaszcza ze wyjezdzam na 3 tygodnie i bedzie bez opieki.Pewnie przed wyjazdem napoje go i niech czeka .Jak wroce to sobie dokupie nastepnego.
Pozdrawiam Matelka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 05.01.2009 13:47 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 12.12.2008 19:37
Posty: 160
Lokalizacja: Niemcy (Polska-opolskie)
Pochwały: 0
Witaj Matelko!
Nic sie nie boj o kwiatuszka - tymbardziej jak go napoisz przed wyjazdem - ja tez tak zrobilam i wyjechalam na 2 tyg. mialam oczywiscie obawy ale okazaly sie bezpodstawne, a "MOJE MISIE" moglyby jeszcze przez tydzien smialo zostac tak. Wiec ruszaj w droge i baw sie dobrze :)
Pozdrawiam Monia;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 10.02.2009 16:32 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.02.2008 15:08
Posty: 176
Pochwały: 0
MONI miałaś rację.Mój storczyk przeżył a ja dokupiłam sobie jeszcze dwa tak jak radziłaś białego i takiego dwukolorowego fioletowo-białego.Kupię sobie jeszcze Cymbidium.
Pozdrawiam :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl