Dzisiaj jest 23.04.2024 09:55

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Areca (Palma)
Post: 01.01.2011 15:10 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2010 16:46
Posty: 40
Pochwały: 0
Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał już taki problem z Arecą? Strasznie mi przysychają wszystkie łodyżki mojej palmy... Kupiłam ją kilka miesięcy temu, już taką wyrośniętą, piękny okaz. Od kilku tygodni zaczęły przysychać gałązki(liście), próbowałam już ją nawet podlewać wodą z papierosem, bo myślałam, że może robaka ma - ale na nic się to nie zdało. Nie nawożę jej, mimo, że w opisie napisane że najlepiej w okresie zimowym raz na 5 tygodni (opis z Świata Kwiatów). Nie wiem jaki nawóz użyć... Co to może być za choroba, co robić? Proszę pomóżcie! Dodam jeszcze tylko, że stoi w miarę słonecznym miejscu.

_________________
Ziemia, słońce i woda czynią cuda... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.01.2011 22:23 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2010 21:35
Posty: 271
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 0
mnie się wydaje, że to suche powietrze, trzeba by pryskać. I czy doniczka nie jest za mała?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 01.01.2011 23:12 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2010 20:17
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Też uważam ze to reakcja na suche powietrze - mamy teraz okres grzewczy a dla kwiatów to mordęga. Spryskaj ją albo zrób kąpiel prysznicem w wannie - tylko nie za zimną wodą!!!! ani zbyt mocnym strumieniem bo uszkodzisz roślinę. Teraz nie przesadzaj - dopiero na wiosnę. Co do nawozów to jest mnóstwo do wyboru chociażby w Obi - po prostu nawóz do palm (yuk lub dracen). Należy jednak pamiętać, że lepiej dać mniej nawozu niż za dużo. Jak przesadzisz do ziemi dla palm , to przez pewien czas (jakieś 3 m-ce) nie trzeba nawozić, bo ziemia ma w sobie potrzebne minerały.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.01.2011 11:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:58
Posty: 514
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
Być może jestem w błędzie, ale mnie ta palma bardzo przypomina Chamedorę. Ale mniejsza tu o nazwę..
Miałam podobny problem, i spotykałam się z nim już kilka razy. Zasychające końcówki liści to z pewnością zbyt mała wilgotność powietrza- można temu zaradzić; jak napisano powyżej.
Niepokoją mnie objawy zasychających w całości liści. To jakaś głębsza przyczyna. Z pewnością trzeba usunąć obumarłe liście. Czasami zdarza się , że palma straci w ten sposób większość liści, ale ze środka się odbuduje. Moja nie dała rady- ale to o niczym nie przesądza. Okaz mojej babci stracił w taki sposób ponad 70% zieleni , ale dał radę.

_________________
Martyna
Na moim parapecie .. i nie tylko


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.01.2011 14:00 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.03.2010 16:46
Posty: 40
Pochwały: 0
Właśnie kilka dni temu postanowiłam nie obrywać listków (gałązek), bo po tym jak zaczęłam obrywać (podcinać) wydaje mi się, że więcej ich uschło... Postaram się zraszać ją codziennie, w sumie nie pomyślałam i stoi dość blisko kaloryfera :/ Przesadzę na wiosnę, zakupiona późną jesienią więc chciałam poczekac z przesadzeniem na wiosnę. Kupię jeszcze tylko jakiś nawóz, niestety nie mieszkam w PL więc Obi odpada, ale damy sobie radę ;) A pełna nazwa tej palmy to: Chrysalidocarpus Areca. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, mam nadzieję, że da się ją uratować...

_________________
Ziemia, słońce i woda czynią cuda... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 02.01.2011 15:30 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2010 20:17
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
ucinanie liści jest jak najbardziej wskazane chociażby dlatego, że szpecą roślinę. Twojej palmie uschnięte liście nic nie dadzą, wiec śmiało możesz je ścinać. Jak się obawiasz, to obetnij je niezbyt blisko pnia. Ja mam mała palmę daktylowa i tez obcinam wyschnięte liście - palmy już tak mają :) Myślę, ze tam gdzie mieszkasz, dostaniesz bez problemu odżywkę do palm. Tymczasem postaw ją z dala od grzejnika, zraszaj i czekaj do wiosny - na pewno jej się poprawi :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl