Dzisiaj jest 25.04.2024 19:52

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30.11.2009 21:17 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 28.09.2009 20:47
Posty: 3
Pochwały: 0
Kilka lat temu kupiłem w hipermarkecie Anturium.Była to roślina dosyć gęsta z kilkoma kwiatami.Po roku czasu zauważyłem ,że zaczyna rosnąć w górę.Odciąłem górną część rośliny i wsadziłem do ziemi .Po 2 -ch miesiącach miałem już dwa kwiaty.Obydwie rośliny cały rok kwitną ,tylko,że pojedynczy kwiat.Bardzo bym chciał , żeby one gęsto rosły .Niestety nie potrafię sobie poradzić z tym problemem.Proszę o poradę.


Załączniki:
Komentarz: kwiat anturium
Zdjęcie-0012.jpg [166.52 KiB]
Pobrany 1391 razy
Komentarz: anturium
Zdjęcie-0011.jpg [154.61 KiB]
Pobrany 1274 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.12.2009 08:53 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 02.07.2009 11:21
Posty: 478
Pochwały: 0
Witam ja mam anturium z tych dużych czerwonych, wygląda na to ze każdy nowy odrost z czasem kwitnie. moje nie było rozdzielane i jest gęsto i kwieciście. U Ciebie to skromnie wygląda, ja bym ich wogóle nie rozsadzała tylko jak już zmieniłam bym doniczke. Ja u siebie juz mam ukorzenione anturia małe czerwone. Przy Twoich to ich nie widać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.12.2009 18:51 

Pochwały: 0
,,,mam także anturium ale moje jest gęste i rozłożyste i ma ciągle nowe kwiaty -wygląda fajnie; a wracając do Twojego anturium to ja po prostu bym zwinęła (upchała ) w doniczkę połowę tej łodygi ,przysypała ziemią i jestem pewna że po jakimś czasie wypuści nowe łodyżki i wtedy zrobi się gęsty a kwiaty będą duże i malownicze. Powodzenia. :) :)


Na górę
  
 
Post: 01.12.2009 20:30 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 28.09.2009 20:47
Posty: 3
Pochwały: 0
Czy ten mój problem "dziwnego " anturium nie sprowadza się do niewłaściwej gleby.Czy te kwiaty lubią glebę bogatą w składniki pokarmowe czy taką jaką stosuje się dla kaktusów.
Za wszystkie rady serdecznie dziękuję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01.12.2009 21:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:58
Posty: 514
Lokalizacja: lubelskie
Pochwały: 0
Najlepsza dla anturium jest ziemia próchniczna, przewiewna o odczynie lekko kwaśnym.Woda z kranu takie podłoże skutecznie odkwasza, dlatego najlepiej byłoby stosować deszczówkę lub chociażby wodę przegotowaną.
Jeśli chodzi o składniki pokarmowe to anturium dokarmiamy prawie cały rok najlepiej biohumusem w odstępach dwutygodniowych, pomijając grudzień i styczeń.
Natomiast wygląd Twojej roślinki..., potwierdzę za BUNIĄ: na pewno warto byłoby przykryć bądź obsypać ogołoconą część łodygi; może pora nie odpowiednia, jednak spróbowałabym przesadzić je do wyższej doniczki by okryć chociaż część łodygi.
powodzenia ;)

_________________
Martyna
Na moim parapecie .. i nie tylko


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02.12.2009 19:13 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 29.06.2008 11:33
Posty: 173
Lokalizacja: Kalisz
Pochwały: 0
Jak czytam posty to każdy z was wypracował swój system uprawy tej pięknej rośliny. Ja też je mam więc postanowiłam podzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami. Moje nie kwitną ciągle, ale 2 X do roku-wiosną i jesienią. Utrzymuję je w bardzo dużej wilgotności tz w dodatkowych pojemnikach po przelaniu roślin zostaje woda około 3cm wysokości pojemnika, zostawiam ją do wyparowania i znów powtarzam czynność. W okresie wzrostu pąków kwiatowych co któreś podlewanie dodaję nawóż np GUJANO.Po przekwitnięciu kwiatów systematycznie usuwam je. Gdy roślina nie wytwarza nowych pąków kwiatowych, wyłamuję 1/3 liści by roślina swe siły kumulowała na nowych przyrostach, mniej podlewam-ale utrzymuję stałą wilgotność, roślinę przenoszę dalej od okna. Pejton ja na twoim miejscu "aplegrę" przeciełabym tuż nad pierwszym dolnym liściem, usunęła liść i wsadziła do tej samej donicy. Odcięta roślina ma nowe korzonki więc poradzi sobie, a stara powinna wypuścić odrosty.
Co do podłoża to hodowcy kwiatów używają torf gruboziarnisty, gąbczasty, którego my w sklepach nie kupimy więc musimy kombinować. Można zrobić mieszankę ze zwykłego torfu, dodać trochę mchu torfowca,grubego włókna kokosowego i ziemi. Ale inwencja należy do każdego z was.

Obfitego kwitnienia


Załączniki:
DSC00696.JPG [65.81 KiB]
Pobrany 7368 razy
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl