Dzisiaj jest 28.03.2024 20:14

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07.01.2009 10:31 
Offline
Ogrodnik stażysta
Ogrodnik stażysta

Rejestracja: 07.01.2009 10:24
Posty: 1
Pochwały: 0
dostałam ten kwiat jakiś czas temu, bardzo ładnie kwitł, opiekowałam się nim tak jak jest to opisane w uprawach tego kwiatka. niestety nie ma tam nic o kwiatach. kwiaty mojego anturium uschły i nie wiem co z nimi zrobić? czy się je odcina? czy zostawia? anturium cały czas puszcza nowe liście i kwiatki ale co z tymi starymi uschniętymi? proszą jak ktoś wie to nich napisze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11.01.2009 11:00 
Offline
Ogrodnik
Ogrodnik

Rejestracja: 12.12.2008 19:37
Posty: 160
Lokalizacja: Niemcy (Polska-opolskie)
Pochwały: 0
Witaj Marzenko!
Miejsce uprawy prawie wszystkich gatunkow i odmian powinno byc cieple, dobrze oswietlone, ale osloniete przed bezposrednim promieniowaniwm slonecznym. Moze to byc np.okno od strony wschodniej lub polnocno-wschodniej. Temp. podloza nawet zima nie powinna spadac ponizej 18 stopni, atem. powietrza ponizej 15 st.
W okresie wegetacji trzeba podlewac obficie, jedynie letnia zupelnie miekka woda (pH 4-4,5). Jezeli ktos ma zbiornik na deszczowke i mieszka w rejonie, gdzie woda jest czysta (tzn. nie w rejonie silnie uprzemyslowionym), najprostsza metoda jetlekko ogrzac ja w zbiorniczku na kaloryferzea nastepnie uzywac ja do podlewania roslin. Kwitnacych roslin nie nalezy zraszac, poniewaz krople wody moga pozostawic plamy na pochwach.
Poniewaz rosliny te pochodza z tropikalnych lasow o duzej ilosci intensywnych opadow, sa bardzo wrazliwe na zasolenie. Najlepiej dokarmiac je co 2 tyg.roztworem pozywki uzywanej do uprawy hydroponicznej.
Rosline przesadza sie wtedy kiedy pojawiaja sie nowe pedy, w mieszanke ziemi z wloknistym torfem i swiezym torfowcem. Niektore firmy produkuja specjalne podloze do Anthurium, zawierajace wszystkie potrzebne skladniki. Czasem moga byc trudnosci z nabyciem go, ale dobrze zaopatrzone sklepy powinny go miec. Oczywiscie podloze te moze byc wykorzystywane do roslin o podobmych wymaganiach.
Wyjatkowo suche powietrze i bezposrednie padanie promieni slonecznych moga powodowac zwijanie sie lisci. Te same warunki sprzyjaja pojawieniu sie przedziorka chmielowca lub wciornastkow.
Co do uschnietych kwiatow to obcielabym je. Zycze powodzenia w uprawie tego pieknego kwiata!
Pozdrawiam. Monia ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl