Dzisiaj jest 19.04.2024 19:50

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22.11.2016 19:54 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Mieczysławie, czy potrafisz coś powiedzieć na temat wpływu przycinania na szybkość kwitnienia?
Chciałam jednego roczniaka (a właściwie 18 miesięcznego) adenka zostawić dla porównania bez obcinania, to zasuszył czubek :rotfl2: Chyba też chciał być przycięty... Moje A.arabicum ma ładne listki, a z A. obesum jedno gołe, jedno zielone, a dwa z podsychającymi listkami. Teoretycznie każde jest z innej odmiany, a więc tak może być...

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.11.2016 10:10 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Narcyz123 pisze:
Ukorzeniał ktoś adenium?


Na wiele prób, jakie robiłem, udało mi się w tym roku ukorzenić po raz pierwszy :yahoo: . Na początku czerwca wsadziłem do samego perlitu i po około 2 miesiącach było ukorzenione (zdjęcia na str. 77)

elka pisze:
Mieczysławie, czy potrafisz coś powiedzieć na temat wpływu przycinania na szybkość kwitnienia?
Chciałam jednego roczniaka (a właściwie 18 miesięcznego) adenka zostawić dla porównania bez obcinania, to zasuszył czubek :rotfl2: Chyba też chciał być przycięty...


Pytanie nie do mnie, ale wtrącę swoje zdanie :sorry:
Na pewno każde przycięcie opóźnia kwitnienie, może być o rok. Ten twój być może przez to, że zasuszył czubek może się sam rozkrzewić. Z moich obserwacji wynika, że wiele siewek potrafi się rozkrzewić już po 2-3 miesiącach i to mając po 3-4 odrosty :rotfl:

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23.11.2016 11:17 

Pochwały: 0
elka pisze:
/ ... / czy potrafisz coś powiedzieć na temat wpływu przycinania na szybkość kwitnienia?
karlor pisze:
- Pytanie nie do mnie, ale wtrącę swoje zdanie :sorry:
Na pewno każde przycięcie opóźnia kwitnienie, może być o rok.
- i to jest w 100% odpowiedź na zadane w pierwszym cytacie pytanie. Dodam jedynie, że opóźnienie w kwitnieniu może być nawet znacznie dłuższe, uzależnione od warunków w jakich przez cały sezon rosną rośliny, szczególnie zależy to od wieku przycinanej rośliny, jakości i ilości naturalnego światła słonecznego, temperatury, zasobności w składniki pokarmowe podłoża w którym rośnie Adenium.
karlor pisze:
Ten twój być może przez to, że zasuszył czubek może się sam rozkrzewić. Z moich obserwacji wynika, że wiele siewek potrafi się rozkrzewić już po 2-3 miesiącach i to mając po 3-4 odrosty :rotfl:
- jest prawdopodobne, że ta roślina może sama się rozkrzewić, chociaż w naszym klimacie wszystko może się "przytrafić".
Narcyz123 pisze:
Ukorzeniał ktoś adenium?
- ja próbowałem na początku mojej przygody z Adenium (2010/11 r) ukorzenić jedną sadzonkę, niestety zbyt mała ilość wiadomości i doświadczenia, próba zakończyła się 100% fiaskiem. Możliwe, że jeszcze będę próbował ukorzeniać któreś z moich Adenium obesum, arabicum, ale decyzję będę podejmował dopiero za dwa - trzy miesiące. Teraz rośliny są trochę "głodzone", zarówno pod względem dostępu do światła, wody jak i potrzebnych pierwiastków chemicznych, a do wytworzenia korzeni, niestety muszą mieć dobrze zaopatrzone "brzuszki".


Na górę
  
 
Post: 23.11.2016 13:31 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Cytuj:
Na pewno każde przycięcie opóźnia kwitnienie, może być o rok

Tak sądziłam i dlatego swojego A. arabicum nie przycinałam.

Trudno, poczekam kolejne 4 latka na maluchy :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2016 05:26 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 29.11.2009 11:07
Posty: 5187
Lokalizacja: Sopot
Pochwały: 10
Grudnik szybko przekwitł a tu taka niespodzianka:

Obrazek

_________________
Pozdrowienia z Sopotu !

bez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2016 06:48 

Pochwały: 0
Zawsze zachwycają mnie kwiaty róży pustyni. Brawa dla opiekuna :clapping2:


Na górę
  
 
Post: 15.12.2016 09:36 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
:clapping2: :clapping2: :clapping2:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15.12.2016 09:44 

Pochwały: 0
Na jakiej podstawie twierdzicie że przycinanie adenium opóźnia kwitnienie? Mam pewne wątpliwości. :whistling:


Na górę
  
 
Post: 15.12.2016 10:28 

Pochwały: 0
Narcyz123 pisze:
Na jakiej podstawie twierdzicie że przycinanie adenium opóźnia kwitnienie? Mam pewne wątpliwości. :whistling:
- przycięcie powoduje, że z uśpionych pąków musi wyrosnąć nowa gałązka, na której muszą wykształcić - wyrosnąć pąki kwiatowe. Na roślinie, której nie przycinamy gałązek, pojawienie się - wykształcenie przez roślinę pąków kwiatowych jest zdecydowanie szybsze, tz. roślina nie musi najpierw "zbudować" z uśpionych pąków gałązki, na której będą mogły formować się pąki kwiatowe.


Na górę
  
 
Post: 15.12.2016 15:41 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
bez pisze:
Grudnik szybko przekwitł a tu taka niespodzianka:

Obrazek

Adenium uprawiane w warunkach domowych, potrafi takie niespodzianki sprawiać. Znam taka roślinę, która kwitnie niemalże przez cały rok z małymi przerwami. Nie u mnie. Jest to sadzonka ukorzeniona.

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 101  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl