Dzisiaj jest 25.04.2024 04:41

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12.10.2016 09:14 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Akwelan_45 pisze:
Kwitnące Adenium :thumbsup: .
Co to za roślina na dole z dużymi liśćmi po lewej od sadzonek, a po prawej obok sadzonek Adenium to Fockea nataliensis ? W górnym lewym rogu to po lewej białego Adenium to - Anredera cordifolia (Madeira vine)? W jakich warunkach zimujesz te rośliny ?


Po lewej od sadzonek, to Uncarina roeosliana, po prawej Focea nataliensis, następnie Erytrina herbacea, a zwisające nad nią pędy Pachypodium succulentum .
Poza uncariną pozostałe to nabytki z tego roku. Będę je przechowywał razem z adeniami, czyli temp. ok. 12-15* i oświetlenie sztuczne.

niula pisze:
Karlor a masz może namiary na tego wystawcę u którego kupiłeś adenium w Skierniewicach i w jakim markecie kupiłeś przecenione.?
Gdzie w Czechach są do nabycia?
Moje rosną ale nim doczekam się takich to jeszcze sporo wody upłynie w Wiśle.Jestem niecierpliwa a Twoje adenia kłują po oczach


Ilekroć jestem w Skierniewicach jestem tak zafascynowany adeniami, że po zakupie odchodzę i nie wiem od kogo kupiłem :wallbash:
Wyprzedaże są w Leroy, nie wiem czy we wszystkich jest ten sam asortyment. W niedzielę zostawiłem jeszcze kilka sadzonek dla innych, ale jeżeli dzisiaj będą to powiększę swoją "plantację" :rotfl:
W Czechach jest wiele miejsc, gdzie można kupić ładne okazy. Ja byłem wiosną w Dvorze Hralowym, a jesienią w Chrudimiu :thumbsup:

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12.10.2016 09:23 

Pochwały: 0
Dziękuję za odpowiedź.


Na górę
  
 
Post: 12.10.2016 12:41 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
Ja również pięknie dziękuję za info Obskoczyłam Gliwice,Katowice,Mikołów niestety nie ma ich.Będę szukać dalej

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.10.2016 06:47 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
W Łodzi wczoraj jeszcze były, ale dzisiaj już ich nie będzie :rotfl2: , bo przyjadą do Pabianic :rotfl: . Mogę się z Tobą podzielić :thumbsup:

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.10.2016 09:33 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Byłaby niespodzianka gdyby wcześniej pojechały gdzieś indziej... :rotfl2:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13.10.2016 10:27 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2011 11:22
Posty: 5514
Lokalizacja: Pabianice
Pochwały: 5
Chyba nie wielu jest takich świrniętych :rotfl:

_________________
Pozdrawiam Bogdan


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22.10.2016 16:56 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.11.2014 09:06
Posty: 4235
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwały: 7
Bardzo bym się ucieszyła jak byś się podzielił.
Nie było mnie i znów nadrabiam forum.

_________________
Marzenie przez pół wieku cz I,
Moje-marzenie-czII

(HE) NIULA Pozdrawia
Moje domowe towarzystwo
Nad programowe
...Nie uronię za nich ani jednej łzy...

Pozostajesz w naszej pamięci... Heniu, dziękujemy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28.10.2016 15:08 

Pochwały: 0
Pogoda pod DUŻYM znakiem zapytania, bardzo źle wpływa, nie tylko na nas, ale rośliny również odczuwają ten niedobór słońca. Część moich Adenium stara się kwitnąć, niestety przypłaca to zrzucaniem liści. Roślina z kwiatami, ale bez zielonego dodatku, jakaś dziwna mi się wydaje. W naszej strefie klimatycznej, różnokolorowe kwiaty, są przyozdabiane zielonym dodatkiem. Pierwsze, pokazane na fotkach, ma soczystą zieleń liści:
Na pokazanych dwóch pierwszych fotkach, wyraźnie widać różnicę w wyglądzie kwiatów. Jeden z pąków kwiatowych (pierwsza fotka, kwiat po prawej stronie), pierwsze - zewnętrzne płatki miał "zmodyfikowane genetycznie" przez roślinę. Kwiat zamiast "okrągły", jest "rozciągnięty" na szerokość:

Obrazek

Obrazek

- drugie kwitnące Adenium, ogólnie wygląda niezbyt efektownie, tz. zrzuca większość liści:

Obrazek

Obrazek

- trzecie Adenium sprowadzone z Tajlandii, nie kwitnie, ale również zrzuca liście z głównego pędu, chociaż na dolnych gałązkach są młode zielone listki:

Obrazek

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 29.10.2016 13:56 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.11.2012 08:12
Posty: 33364
Lokalizacja: Dolnośląskie okolice Zgorzelca
Pochwały: 51
Moje liści nie zrzuca ale rośnie strasznie wolno,
Chyba wiosną im zmienię ziemie bo mają zwykłą kaktusową ze żwirem i może brak nawozu,,Ja już nie wiem co mam im dać by ruszyły, choć ich nie rozpieszczam :rotfl2:
Cudne nawet ja zdeformowane. :yahoo:

_________________
:papa2:Ogród Kasi część X filmiki Ogród na żywo
Moja nadwyżka zobacz 2017
Kasi parapety cz VI
Moja Gunnera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29.10.2016 16:29 

Pochwały: 0
Wydaje się, że typowa ziemia do kaktusów z dodatkiem tylko samego żwiru, nie jest zbyt odpowiednia dla Adenium. Moje rosną w bardzo przepuszczalnym podłożu z bardzo niewielkim dodatkiem typowej ziemi dla kwiatów doniczkowych. W nadchodzącym sezonie, będę przesadzał moje Adenium do świeżego podłoża o bardzo podobnym składzie w jakim do tej pory rosną, tz. bardzo luźnej, na bazie włókna kokosowego, sezonowanego z naturalnym obornikiem bydlęcym (suchym) z niewielkim dodatkiem ziemi do kwiatów i bardzo dużym procentowym dodatkiem lawy, perlitu, wermikulitu, lawy, dolomitu i oczywiście chipsów kokosowych. Już bym zaczął przesadzać część roślin, ale na kolejnej roślinie z mojego wysiewu pokazały się pąki kwiatowe, chętnie zobaczę jakie będą kwiaty. Najprawdopodobniej rozpocznę przesadzanie od Adenium Thai socotranum i arabicum, które nie "zdradzają" chęci do zawiązywania pąków kwiatowych.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 101  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl