Dzisiaj jest 25.04.2024 16:58

Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04.05.2016 07:43 

Pochwały: 0
bez pisze:
Ale ten Facet ma dla nich idealne warunki.
- niestety, nie mam tak bardzo idealnych warunków. Faktycznie mam południową wystawę okien balkonowych, ale jest to parter. Słońce latem "dociera" do roślin latem około 9.30, a przestaje docierać około 15.30 - 16.30. Pobliskie bloki ograniczają dostęp bezpośredniego światła słonecznego.
bez pisze:
Adenium obesum odmianowy - padł pierwszej zimy.
- czy jedynym powodem "padnięcia" tego Adenium był niedostateczny dostęp do światła, podejrzewam że raczej nie.
bez pisze:
Gdybym miał południowe okna pewnie byłoby lepiej.
- zapewne, ale sama południowa wystawa, nie zapewni w 100% prawidłowego wzrostu nie tylko Adenium.
Moim marzeniem jest, foliak wolnostojący lub możliwość wystawiania moich roślin na "otwartej" przestrzeni, niczym nie ograniczonej przed dostępem światła słonecznego - wtedy miałbym w zasadzie idealne warunki, ale to jest na dzień dzisiejszy niemożliwe.


Na górę
  
 
Post: 04.05.2016 17:44 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy

Rejestracja: 29.11.2009 11:07
Posty: 5193
Lokalizacja: Sopot
Pochwały: 10
Akwelan_45 pisze:
- niestety, nie mam tak bardzo idealnych warunków. Faktycznie mam południową wystawę okien balkonowych, ale jest to parter. Słońce latem "dociera" do roślin latem około 9.30, a przestaje docierać około 15.30 - 16.30. Pobliskie bloki ograniczają dostęp bezpośredniego światła słonecznego.


W porównaniu do moich masz idealne. Nie tylko, że okna południowe, to jeszcze werandę /czy coś w tym stylu/.
U mnie słońce latem jest tylko po południu. Od listopada do lutego nie ma ani promyka.

Akwelan_45 pisze:
bez pisze:
Adenium obesum odmianowy - padł pierwszej zimy.
- czy jedynym powodem "padnięcia" tego Adenium był niedostateczny dostęp do światła, podejrzewam że raczej nie.


Ja podejrzewam zmianę klimatu.
To był zbiorowy zakup w tropikach. Żeby było taniej rośliny były kupione pod koniec sezonu. Miały być w sierpniu, dotarły we wrześniu.
Dla tej rośliny musiał to być szok : brak słońca i niskie temperatury.

Akwelan_45 pisze:
bez pisze:
Gdybym miał południowe okna pewnie byłoby lepiej.
- zapewne, ale sama południowa wystawa, nie zapewni w 100% prawidłowego wzrostu nie tylko Adenium.


Niby tak, ale spróbuj uprawiać na oknie północnym, bez promyka słońca jak rok okrągły.

Tak ogólnie, to nie powinienem brać udziału w tej dyskusji, bo moje doświadczenie z tym rodzajem jest nikłe, na dodatek z miernymi rezultatami.
Chciałem pokazać, że każdy medal ma dwie strony = czyli nie powinno się męczyć roślin, jeśli się nie ma dobrych warunków do ich uprawy.

_________________
Pozdrowienia z Sopotu !

bez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04.05.2016 19:52 

Pochwały: 0
bez pisze:
/ ... / Chciałem pokazać, że każdy medal ma dwie strony = czyli nie powinno się męczyć roślin, jeśli się nie ma dobrych warunków do ich uprawy.
- zapewne w Twoim wpisie jest bardzo dużo racji. Fakt, u mnie również nie wszystkie rośliny chcą rosnąć. Po kilku latach "prób i błędów", mogę w m/w 60% wybrać rośliny, którymi "dam radę" opiekować się w moich warunkach "klimatycznych" - przyznam, nie było łatwo i nadal są momenty bardzo stresujące, ale taka jest "przygoda" z przyrodą. Zapewne kilka setek kilometrów z Centralnej do Ciebie nad Pomorze, ma zdecydowany wpływ na ilość, jakość słonecznego światła, a to bezpośrednio wpływa na wegetację roślin. Mimo tego masz bardzo dużo dorodnych roślin, które wyśmienicie sobie radzą w warunkach nadmorskiego klimatu.


Ostatnio zmieniony 04.05.2016 20:49 przez Akwelan_45, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: 04.05.2016 20:41 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Akwelan_45 pisze:
Po kilku latach "prób i błędów", mogę w m/w 60% wybrać rośliny, którymi "dam radę" opiekować się w moich warunkach "klimatycznych" przyznam, nie było łatwo i nadal są momenty bardzo stresujące, ale taka jest "przygoda" z przyrodą.


Mam podobne do Twoich przemyślenia, nie wszystkie z moich roślinnych marzeń mogłam spełnić, bo po prostu warunki im nie odpowiadają - ciesze się z tych, które mnie sobie wybrały i jakoś się dogadujemy!

Piękne te kompozycje do których linki umieściłeś, wczoraj przypomniałam sobie, że mam taki kamień ze zrobioną specjalnie dziurą - jak coś wymyślę, to pokażę!

A Twoje adenia są po prostu najpiękniejsze! :heart:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2016 10:02 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2012 08:10
Posty: 1386
Lokalizacja: Giżycko -Mazury
Pochwały: 5
Moja odcięta gałązka po 3 latach zakwitła...Niestety już bez kaudexu
Historia tego Adenium tu na tej stronie.


Obrazek

Obrazek

_________________
Irena z Giżycka (Mazury)

_____________________
domowy zestaw
namiastka ogrodowych
Rhododendrony


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2016 13:14 

Pochwały: 0
Roślina mateczna z której została odcięta ta kwitnąca gałązka, już również miała kwiaty ? Pokazane kwiaty bardzo ładne i :shock: jaki ich duża "wiązanka" :clap: .


Na górę
  
 
Post: 17.06.2016 14:40 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.03.2010 15:41
Posty: 33394
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 61
Bardzo ładnie kwitnie, gratuluję :clapping2:

_________________
Pozdrawiam
elka
:bye:



Wrocławska przyroda
moje kolczaste cz. 3.
trochę egzotyki cz.III
w moim ogródeczku - cz. VI
kwiatuszki elki III




Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2016 14:55 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2014 18:43
Posty: 1896
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 3
Ale cudowne kwiaty :sun:

_________________
pozdrawiam Teresa


mój mały ogródek

mój mały ogródek II

domciowe tesski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2016 15:45 
Offline
Super ogrodnik
Super ogrodnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.02.2012 08:10
Posty: 1386
Lokalizacja: Giżycko -Mazury
Pochwały: 5
Mietku pamiętasz jak je cięłam i cynamonem smarowałam.to właśnie ta jedna ,jedyna z pośród 6 odciętych dała radę..... No tak postarało się w tym roku.Niestety prze do góry ile ma sił . Ma już 20 cm 3 gałązki.i na każdej pączki W tej gałązce kwitnie 6 kwiatów i jeszcze drugie 6 się przygotowuje.Czyli byłoby 12 na jednej gałązce.

Obrazek

adenium-obesum-t3437-450.html

Historia jest tu na str 46.

_________________
Irena z Giżycka (Mazury)

_____________________
domowy zestaw
namiastka ogrodowych
Rhododendrony


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17.06.2016 18:04 
Offline
Mistrz ogrodniczy
Mistrz ogrodniczy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2011 18:15
Posty: 10852
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 38
Wspaniałe kwitnienie - nie pakuje w "brzuszek" to szaleje z kwiatami :clapping2:

_________________
Maja



Dziwadełka Majki - III
Miniaturki czyli Majkowe bonsai
Blog Dziwadełka Majki
Mój kawałek świata część II



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1001 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 101  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Zdjęcia kwiatów | Powered by phpBB ® Forum Software © phpBB Group

Jaka to roślina


Bezpłatny biuletyn o kwiatach

Co to jest newsletter ?

Kontakt z redakcją serwisu

Copyright ® 2005-2012 SwiatKwiatow.pl